3. Uluslararası Türkiye ve Türkiye Çalışmaları Konferansı

3. Uluslararası Türkiye ve Türkiye Çalışmaları Konferansı
27-30 Haziran 2016, Atina, Yunanistan

Konferansa Katılım Çağrısı

Athens Institute for Education and Research (ATINER) 3. Uluslararası Türkiye ve Türkiye Çalışmaları Konferansı, 27-30 Haziran 2016, Atina, Yunanistan tarihlerinde gerçekleştirecektir.

Konferansın amacı, Türkiye Çalışmalarının her alanından ve tarih, politika & uluslararası ilişkiler, ekonomi & işletme, dilbilim, edebiyat, medya ve iletişim, eğitim, mimarlık, mühendislik gibi alakalı diğer disiplinlerden akademisyenleri ve araştırmacıları bir araya getirmektir. Konferansa, panel organizatörü, bildirili katılımcı, oturum başkanı veya izleyici olarak katılım gerçekleştirmeniz mümkündür.

Katılım ücretleriyle ilgili bilgi internet sitemizde mevcuttur: http://www.atiner.gr/turkey-t/fees

Yerel bir otelde, konferansa özel ücretlerle, sınırlı sayıda oda ayarlanacaktır. Ayrıca, Yunan eğlenceli akşam yemeği, seçili Yunan adalarında cruise turu, Atina arkeoloji turu ve Delphi’ye günlük tur gibi özel etkinlikler de organize edilecektir. Sosyal programların detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Lütfen özetinizi özet gönderim formu’nu kullanarak ATINER Akademik İlişkiler Başkan Yardımcısı & Sam Houston Üniversitesi, ABD Tarih Profesörü Dr. Nicholas Pappas’a hitaben 29 Şubat 2016 e kadar (sadece mail ile): atiner@atiner.gr adresine gönderiniz. Lütfen çalışma başlığı, isim-soyad, güncel pozisyon, kurum ve mail adresi bilgileri ve çalışmanızı en iyi ifade edebilecek en az 3 anahtar kelimeyi de eklemeyi unutmayınız. Karar, 4 hafta içinde verilecektir.

Eğer başvurunuz kabul edilirse, son kayıt tarihi ve bildiri gönderimi için gerekenlerle ilgili bilgi alacaksınız. Konferansa bir çalışma sunmadan katılım gerçekleştirmek ya da örneğin bir oturumu yönetmek, konferans bildiri kitabında yer alacak çalışmaları değerlendirmek, kitabın editörlüğüne katkı sağlamak ya da herhangi başka bir katkı için lütfen mail yoluyla ATINER Başkanı & Stirling Üniversitesi, BK Fahri Profesörü Dr. Gregory T. Papanikos ile iletişime geçiniz (gregory.papanikos@stir.ac.uk).

Athens Institute for Education and Research (ATINER) 1995 yılında, akademisyenlerin ve araştırmacıların katılımıyla bağımsız bir birlik olarak kurulmuştur. Misyonu, tüm dünyadan akademisyenlerin ve araştırmacıların, çalışmalarıyla ilgili fikir alışverişinde bulunmaları ve kendi disiplinlerindeki gelişmeleri tartışmaları için Atina’da buluşacakları bir forum gibi hareket etmektir.

Uluslararası Konferanslar ve Sempozyumlar düzenlemek ve bunlara ev sahipliği yapmak, çalışmalar yürütmek ve yayınlar üretmek ATINER’in temel aktivitelerindendir. 1995’ten beri ATINER, 400’den fazla uluslararası konferans ve başka etkinlikler organize etmiş ve 200’e yakın kitap yayınlamıştır. 2012’de Kurum, bir dizi konferans bildirilerini yayınlamaya (buraya tıklayınız), ve 2014 başından itibaren de kendi akademik dergilerini çıkarmaya başlamıştır (buraya tıklayınız).

Akademik olarak, Kurum, yedi Araştırma Bölümü ve otuz dokuz Araştırma Birimi altında teşkilatlanmıştır. Her Araştırma Birimi, en az bir tane yıllık uluslararası konferans düzenlemekte ve çeşitli küçük veya büyük araştırma projeleri yapabilmektedir.

Akademisyenler ve Araştırmacılar, memnuniyetle, ATINER’in hedeflerinin gerçekleştirilmesine katkı sağlamak üzere üye olmaya davetlidirler. Eğer üye olmak istiyorsanız, lütfen gerekli formu indiriniz (üyelik formu). Üyelikle alakalı detaylı bilgi için lütfen info@atiner.gr adresine mail gönderiniz.