3.Uluslararası Sınırsız Eğitim ve Araştırma Sempozyumu

Değerli Akademisyen, Araştırmacı ve Eğitimciler,
Sınırsız Eğitim ve Araştırma Derneği olarak düzenlediğimiz 3.Uluslararası Sınırsız Eğitim ve Araştırma Sempozyumu (USEAS 2019) 24-27 Nisan 2019 tarihlerinde Muğla Bodrum Turgutreis La Blanche Otelinde yapılacaktır. Sempozyumun ana teması “Araştırma ve Öğrenme” olarak belirlenmiştir.

Sempozyumun amacı eğitim alanındaki yenilik, araştırma ve uygulamaları paylaşmak, yeni düşünceler oluşturmak ve bilimsel üretime katkı sağlamaktır. Ayrıca akademisyen, eğitimci, öğretmen ve öğrenciler arasında bilimsel ve sosyal etkileşimi üst düzeye çıkarmak, işbirliği ve eşgüdüm çalışmalarına ortam hazırlamaktır. Bu anlayışla Sempozyumda sözlü bildirilere, konferans, panel, sergi gibi çeşitli etkinliklere yer verilecektir. Sempozyum ile ilgili önemli tarihlere ve ayrıntılı bilgilere www.sead.com.tr ve www.useas.sead.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.
Sempozyumda sunulan çalışmalar hakem değerlendirmesi sonucu USEAS 2019 Bildiri Özeti Kitabı,Bildiri E-Kitabı, Araştırma ve Öğrenme E-Kitabı adıyla yayınlanacaktır. Ayrıca bilimsel yenilik, içerik, araştırma, yöntem, uygulama vb. yönlerden Bilim Kurulu tarafından seçilen bildirilere “bildiri ödülü” verilecektir. Sempozyumda sunulan bilgilerin giderek gelişmesi, yayılması, uygulanabilir fikirlere dönüşmesi, eğitim ve araştırma çalışmalarına rehberlik etmesi, ülkemizde bilim kültürünün zenginleşmesine katkı sağlamasını beklemekteyiz.

Geleceğin bilim insanı, eğitimci ve araştırmacılarını yetiştirmeye önemli katkı sağlayacak bu Sempozyuma panel, konferans, bildiri gibi sunumlarla destek veren bütün katılımcılara, Sınırsız Eğitim ve Araştırma Derneği olarak teşekkür ederiz.

Sizleri 3.Uluslararası Sınırsız Eğitim ve Araştırma Sempozyumu (USEAS 2019)’ da görmekten mutluluk duyacağımızı belirtir, başarılar dileriz.

Prof. Dr. Firdevs GÜNEŞ
Sınırsız Eğitim ve Araştırma Derneği Başkanı

Sempozyum Konuları
› Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri
› Çevre Eğitimi
› Değerler Eğitimi
› Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Eğitimi
› Eğitim Bilimleri
› Eğitim ve Ekonomi
› Eğitimde Girişimcilik ve Yenilik
› Eğitim ve Öğretim Sorunları
› Felsefe ve Eğitim
› Fen ve Mühendislik Bilimleri
› Fen ve Teknoloji Öğretimi
› Hayat Bilgisi Öğretimi
› Kadın Eğitimi
› Küreselleşme ve Eğitim
› Lisansüstü Eğitim
› Matematik Öğretimi
› Müzik Eğitimi
› Okul Öncesi Eğitimi ve Okula Hazırlık
› Öğretmen Yetiştirme ve İstihdam
› Ölçme ve Değerlendirme
› Özel Eğitim ve Kaynaştırma Eğitimi
› Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık
› Sağlık Eğitimi
› Sanat Eğitimi
› Sosyal Bilgiler Öğretimi
› Sosyal Bilimler
› Teknoloji ve Materyal Tasarlama
› Temel Eğitim
› Türkçe Öğretimi
› Yabancı Diller Öğretimi
› Yabancılara Türkçe Öğretimi
›Yetişkin Eğitimi ve Yaşam Boyu Öğrenme