3. Uluslararası Meslek Yüksekokulları Sempozyumu

“3. ULUSLARARASI MESLEK YÜKSEKOKULLARI SEMPOZYUMU”, ARÜ’NÜN EV SAHİPLİĞİNDE BAŞLIYOR

Özgüven ve sorumluluk bilinci yüksek, temsil yeteneği olan, evrensel yetkinliklere ve etik değerlere sahip, iş ve eğitim dünyasının tercih ettiği bireyler yetiştirmeyi hedefleyen Ardahan Üniversitesi, bu doğrultudaki özverili çalışmalarını son sürat sürdürüyor. Son olarak Ardahan Üniversitesi, yurt içinde ve yurt dışında ses getirecek projelerinden biri olan “3. Uluslararası Meslek Yüksekokulları Sempozyumu”nu 2-3-4 Ekim 2013 tarihlerinde gerçekleştirecek. Ardahan Üniversitesi’nin Çamlıçatak’taki yeni yerleşkesinde bulunan İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde yapılacak sempozyuma, yurt içinden ve yurt dışından birçok akademisyen ve araştırmacı katılacak.

Sempozyumda Bilimsel Bildiriler Sunulacak

“Mesleki Eğitimde Kalite” sloganıyla bu yıl 3.sü düzenlenen “Uluslararası Meslek Yüksekokulları Sempozyumu”nda, çeşitli iş kollarında yaşanan çeşitlilik ve farklı nitelikteki elaman ihtiyacını önemli ölçüde karşılayan meslek yüksekokullarının eğitim kalitesinin arttırılması ve daha nitelikli ara eleman yetiştirilmesi hakkında bilgi alışverişinde bulunulacak. Ayrıca sempozyumda Akhalkalaki Devlet Yüksek Eğitim Kurulu Rektörü Prof. Dr. Roin Kavrelişvili, Ardahan Valisi Seyfettin Azizoğlu, Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy, Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Korkmaz ve Sempozyum Düzenleme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Gürkan Doğan birer konuşma yapacak. Öte yandan sempozyuma katılacak akademisyenler, bilişim teknolojilerinden meslek yüksekokulu mezunlarının iş olanakları ve kariyer geliştirme süreçlerine kadar bir dizi konuyla ilgili bilimsel bildiriler sunacak.

Sempozyum, MYO’lar İçin Çözüm Önerileri Ortaya Koyacak

Konuyla ilgili açıklama yapan 3. Uluslararası Meslek Yüksekokulları Sempozyumu Düzenleme Kurulu Başkanı ve Ardahan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Gürkan Doğan, ara eleman yetiştirmede meslek yüksekokullarının önemli bir yere sahip olduğunu belirterek, “Amacımız ara elaman yetiştirmek için vazgeçilemez olan bu kurumları bir araya getirerek, sorunlarını paylaşıp çözüm önerileri ortaya koyabilmek; geleceğe yönelik güçlü bir perspektif belirleyip bu kurumların çağımıza damgasını vurmasını sağlamak; sektör temsilcilerini, akademisyenleri ve öğrencileri bir araya getirerek eğitimde kalitenin arttırılmasına yönelik ne tür önlemler alabileceğimizi ortaya koymaktır” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin