3. Uluslararası Beden Eğitimi, Spor, Rekreasyon ve Dans Kongresi

Değerli Bilim İnsanları,

Birincisini İstanbul’da düzenlediğimiz İspescongress’in (III. Uluslararası Beden Eğitimi, Spor, Rekreasyon ve Dans Kongresi) ikincisini Alanya’da gerçekleştirdik. Üçüncü İspescongress 13 – 15 Mart 2020 tarihleri arasında İstanbul Aydın Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenecektir.

Dünyanın dört bir yanından araştırmacıları, eğitimcileri, lisansüstü öğrencileri ve profesyonelleri, Beden Eğitimi, Spor, Rekreasyon ve Dans ile ilgili bildirilerini sunmak için İstanbul’da ağırlayacağız.

Kongre dili Türkçe ve İngilizcedir. Beden Eğitimi, Spor, Rekreasyon ve Dans ile ilgili bildiriler, posterler, panel ve çalıştaylar değerlendirmeye alınacaktır.

Bildiriler çift kör-hakem süreciyle değerlendirilecektir. Katılımcıların sunumlarını 15 dakikada gerçekleştirmeleri beklenmektedir. Ayrıca kabul edilen bildiriler Isbn’li olarak Özet Kitapçığı’nda ve bildirilerin tam metinleri yazarın isteği doğrultusunda uluslararası hakemli dergilerde makale olarak ya da Tam Metin Kitabı’nda Isbn’li olarak yayımlanabilecektir.

ISPES, akademik teşvik ve yükseltme kriterlerini karşılayan bir kongredir.

Kongre kapsamında aşağıdaki alanlardan bildiriler kabul edilecektir:

Beden Eğitimi ve Spor Öğretimi, Bilişim Teknolojileri ve Spor, Çocuk, Kadın, Yaşlılar ve Spor, Dans, Egzersiz ve Spor Fizyolojisi, Engellilerde Beden Eğitim ve Spor, Hareket Bilimleri ve Antrenman, Motor Gelişim ve Ögrenme, Olimpizm, Rekreasyon, Spor Bilimlerinde Mühendislik, Sporda Psikososyal Alanlar, Spor Sağlık Bilimleri, Spor Tarihi ve Felsefesi, Spor Yönetimi, Toplumsal Cinsiyet ve Spor.

İstanbul Aydın Üniversitesi
13 Mart 2020

ispescongress.com