3. Uluslararası Avrasya Sosyal Bilimler Kongresi

Çok Kıymetli Bilim İnsanları,

10-13 Ocak 2019 tarihlerinde Roma/İTALYA’da Türk Tarih Kurumu Başkanlığı ve Mersin Üniversitesi işbirliği ile ULAKBİM ve birçok uluslararası alan indeksinde taranan International Journal of Eurasia Social Sciences (IJOESS) www.ijoess.com, International Journal Of Education Technology and Scientific Researches (IJETSAR) www.ijetsar.com ve International Journal of Eurasian Education and Culture (IJOEEC)’in www.ijoeec.com ev sahipliğinde düzenlenecek olan 2nd International Congress of Eurasian Social Sciences (2. Uluslararası Avrasya Sosyal Bilimler Kongresi)’a www.icoess.com sizleri davet etmekten mutluluk duyarız.

İçinde bulunduğumuz süreçte dünyada ve özellikle coğrafyamızda yaşanan olaylar sosyal bilimlerin önemini daha da kıymetli kılmaktadır. Bu bağlamda, başta Türkiye’deki bilim insanları olmak üzere coğrafya havzamızdaki ülkelerden de akademisyen ve araştırmacıların katılımı ile nitelikli çalışmaların paylaşılacağı ve interdisipliner aktivitelerin gerçekleşeceği bir ortamda sizleri değerli çalışmalarınızla ağırlamaktan mutluluk duyacağız.

Kongremizde sözlü bildiri ve poster sunumlarının yanında gelecek nesillerimizi daha nitelikli ve bilinçli hale getirmek için emek veren kıymetli öğretmenlerimizin “eğitimde iyi örnekler” sunumlarına da yer verilecektir.

International Congress Of Eurasian Social Sciences (ICOESS) kabul edilen bildiriler bildiri kitapçığında/web sayfasında yayınlanacaktır. Tam metinler hakem incelemelerinden sonra elektronik/basılı kitap olarak yayınlanacaktır.

Sosyal bilimlerin her alanından değerli bilim insanları ile 4 gün boyunca güzel kazanımlar elde etmek dileğiyle…

Düzenleme Kurulu

KONGRE KONU BAŞLIKLARI

– Eğitim Bilimleri (Okul Öncesi, Sınıf , Türkçe, Sosyal Bilgiler, Fen Bilimleri Eğitimi, Matematik Eğitimi, BÖTE, Yabancı Dil Eğitimi, Mesleki ve Teknik Eğitim, Beden Eğitimi, Eğitim Programları, PDR, vb.)

– Antropoloji

– Arkeoloji

– Coğrafya

– Değerler Eğitimi

– Din Bilimleri

– Ekonomi

– Felsefe

– Hukuk

– İktisat

– İletişim

– İstatistik

– İşletme

– Kamu Yönetimi

– Maliye

– Psikoloji

– Siyaset Bilimi

– Sosyoloji

– Spor

– Tarih

– Turizm

– Türk Dili ve Edebiyatı

– Türk Kültürü

– Uluslararası İlişkiler

– Yönetim ve Organizasyon

http://www.icoess.com/Defaultx.aspx?ID=33&Dil=TR