3.Ulusal Uluslararası Katılımlı Biyologlar Kongresi

3. Biyologlar Kongresi 2016 Davet Yazısı
3.ULUSAL (ULUSLARARASI KATILIMLI) BİYOLOGLAR KONGRESİ
16 Nisan 2016
DEVLET SU İŞLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ KONGRE MERKEZİ

Değerli Meslektaşlarımız,
Biyologlar Dayanışma Derneği olarak 3.Ulusal (Uluslararası Katılımlı) Biyologlar Kongresi’ni düzenliyor olmanın gurur ve sevincini yaşıyoruz.

Her geçen gün Biyologlar açısından daha kritik hale gelen düzenlemelere karşı gösterilmesi gereken duruşu sergilemek için Biyologlar Odasının kurulması ihtiyacına dikkat çekmek, karşılaştığımız sorunların çözüme kavuşması ve biyolojinin hak ettiği yere gelmesi için farkındalık yaratmak amacını güttüğümüz ve bu yıl 3.sü gerçekleştirilecek kongremizi “Dünya’nın Kalbi Biyoloji” temasıyla 16 Nisan 2016 tarihinde sizlerin de katkılarınızla gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Bu büyük organizasyonda sizleri de yanımızda görmekten onur duyacağız.

Kongremize bilimsel katkıda bulunan ve biyolojinin çeşitli dallarındaki gelişmeleri bize aktaran değerli öğretim üyesi hocalarımız, farklı kurumlarda ve özel sektörde çalışan meslektaşlarımız ve kongremize katılarak genç enerjileriyle sinerjimize katılacak öğrencilerimizle bu ortamı paylaşmak istiyoruz.

Yeni yaklaşımların gözlenmesi, biyolog olarak yaşadığımız sorunlara çözüm bulunması ve meslektaşlarımızı bir araya getirme, birlik ve beraberliğin sağlanması açısından kongrelerin rolü çok önemlidir. Bu sene üçüncüsünü düzenlediğimiz kongremizde her sene artan sayıda katılımcının olması bizi daha çok heyecanlandırmakta ve sorumluluğumuzu arttırmaktadır.

Gün boyu devam edecek olan oturumlarla Dünyanın kalbi olan Biyoloji’nin önemini vurgulayacak, sizlerin de değerli katkılarınızla Biyologların sesini en gür tonda haykıracağız.

Mesleğimizin saygınlığının, etki gücünün, ülkemize katkılarının bu işbirliği ile güçleneceği ve bu alanın önemini vurgulamak için bir fırsat yaratacağını biliyor, bu nedenle Yaşamın Olduğu Her Yerde Biyologların Varolması Gerektiği” farkındalığının doğduğu Ankara’ya tüm meslektaşlarımızı bekliyoruz.
16 Nisan 2016 tarihinde Ankara’da yapılacak 3. Ulusal (Uluslararası Katılımlı) Biyologlar Kongresi’nde buluşmak dileklerimizle…

Saygılarımızla,
Düzenleme Kurulu Adına
Biyologlar Dayanışma Derneği
Kongre Sekreterliği