3.Ulusal Öğretmenler Arası Yenilikçi Öğretim Materyalleri Tasarım Yarışması Duyuru

Yenilikçi Öğretim Materyalleri Tasarım Yarışması
Öğretmenler Yarışması

Öğretmenler Arası Yenilikçi Öğretim Materyalleri Tasarım Yarışması değerli katılımcıları, Kahramanmaraş Pazarcık merkezli 7,7 ve Elbistan merkezli 7,6 şiddetinde depremlerin büyük yıkıma yol açtığı 10 ilimizde giderek artan can ve mal kayıplarından dolayı hala büyük üzüntü içerisindeyiz.

Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı ve sabır, yaralananlara acil şifalar diliyoruz.

Bu kapsamda ülkemizde eğitime 71 ilimizde 20 Şubat 2023’e kadar tedbir amaçlı ara verilmiştir. İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü’nden aldığımız onayla “3.Ulusal Öğretmenler Arası Yenilikçi Öğretim Materyalleri Tasarım Yarışması” yapılması planlanmış ve ülke genelinde duyuruları yapılmıştır.

Öğretmenlerimizin özgün öğretim materyalleri tasarlayarak öğretim süreçlerinde bunları kullanmaları değişen eğitim anlayışı ve öğretim programlarının temel unsurlarından biridir. Ülkemizde eğitim ve öğretim alanında kullanılan materyal ve etkinliklere ek olarak yenilikçi, özgün, işlevsel, materyal ve etkinliklerin üretilmesi, eğitimciler tarafından bilinmesi, paylaşılması ve örnek çalışmaların modellik ederek yaygınlaştırılması amacıyla İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından yürütülen “3.Ulusal Öğretmenler Arası Yenilikçi Öğretim Materyalleri Tasarım Yarışması”, öğretmenlerimizin ülkece yaşadığımız bu zor sürece bir nebze olsun çözüm olması noktasında bu sene 9. Kategori olarak dahil ettiğimiz “afet eğitimi” kategorisinin de olması sebebiyle yarışmamızın daha verimli olabileceğini bir kez daha bizlere düşündürmüştür. Bu bağlamda, yarışmamız iptal edilmemiş olup, takvimimiz güncellenmiş ve revize takvim 81 il milli eğitim müdürlüklerine gönderilmiştir. Katkı ve katılım sağlayan tüm meslektaşlarımıza teşekkür eder başarılar dileriz.

Devlet ve millet olarak kenetlenerek bu büyük felaketin yaralarını hep birlikte sarmaya devam edeceğiz.