3. Stant Tasarım Öğrenci Yarışması

Öğrenci Yarışması
Öğrenci Yarışması

3. Stant Tasarım Öğrenci Yarışması

2. YARIŞMANIN KONUSU VE AMACI
Yarışmanın konusu; doğal taş ve mermer alanında dünyada ve Türkiye’de önemli bir konuma sahip olan “Tümaş Mermer”in ürünlerinin sergileneceği fuar standının tasarlanmasıdır. Tasarımın teması “Mermerde Çağdaş Arayışlar” olarak belirlenmiştir.

Bu yarışma, 28-31 Mart 2018 tarihlerinde düzenlenecek “24. Marble Uluslararası Doğal Taş ve Teknoloji Fuarı- fuarizmir”e katılacak olan “Tümaş Mermer”in, kurumsal imajının etkin biçimde temsilini ve malzeme/detay elemanlarının sergilenmesini sağlayacak, özgün, işlevsel ve uygulanabilir bir stant tasarımı elde etmek için düzenlenmektedir. Bu bağlamda, birinci ödüle değer bulunan tasarım uygulanacaktır.

YARIŞMANIN TÜRÜ VE ŞEKLİ
Yarışma; Tümaş Mermer tarafından düzenlenen ulusal düzeyde tek kademeli bir öğrenci yarışmasıdır. Yarışmaya kayıt ve katılım ücretsizdir.

YARIŞMAYA KATILIM KOŞULLARI VE ESASLARI

– Yarışma, mimarlık, iç mimarlık, endüstri ürünleri tasarımı ve peyzaj mimarlığı bölümlerinde öğrenim gören lisans düzeyindeki öğrencilerin bireysel veya grup katılımına açıktır.
– Diğer tasarım ve sanat disiplinlerinden öğrenciler, yukarıda belirtilen disiplinlerden oluşan ekiplerde yer alabilirler.
– Yarışmacılar en fazla iki ayrı öneri ile yarışmaya katılabilirler.
– Yarışmaya katılımda ön kayıt yoktur.
– Yarışmaya asil, yedek ve danışman jüri üyeleri, raportörler, Tümaş Mermer şirketleri yönetici ve çalışanları ile birinci derece yakınları katılamaz.

ÖDÜLLER
Birincilik Ödülü : 9000 TL
İkincilik Ödülü : 6000 TL
Üçüncülük Ödülü : 3000 TL
Mansiyon (3 adet): 1000 TL (her bir mansiyon için)

YARIŞMACILARA VERİLECEK BİLGİ VE BELGELER

Yarışmaya ilişkin dokümanlar www.tumasmermer.com adresinden temin edilecektir.

– Yarışma şartnamesi
– Alana dair bilgi ve belgeler
– Tümaş Mermer marka logosu, ürün katalogları ve sayısal görselleştirme için doku örnekleri
– Stant Alanı: 112m² (8×14 m) olmak üzere tek parçadan oluşmaktadır ve 3 cephelidir. Yükseklik max. 6m’dir
– Stant Tavan Yüksekliği: En çok 6 m
– Tümaş Mermerin Stant alanının bulunduğu C holü için malzeme kapısı boyutları: 655 x 680 cm (en x boy).
– Taban Yükü ve Kullanımı: C holü için maksimum taban yükü 2.000 kg/m², hareketli yük 1.500 kg/m²dir. Tasarımcı salondaki alanın zeminini delemez, çivi çakamaz, zımbalayamaz, yapıştırıcı madde kullanamaz. Tek nokta yüklemesine izin verilmemektedir. Ağırlık dağıtılmalıdır.
– Salon Tavan Kullanımı: Tasarımcı, stant montajı için fuar alanı salonlarının tavanlarından destek alamaz ya da tavanlara herhangi bir görsel malzeme asamaz.

Sonuçlar Seçici Kurul değerlendirmesi sonuçlandıktan sonra 30 Ocak 2018 tarihinde  www.tumasmermer.com adresinden duyurulacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

2 + two =