3. Öğrenci Bilim Şenliği 2014 Başlıyor

Medipol Üniversitesi Bilim Şenliği öğrencilerimizin sosyal, kişisel ve kültürel gelişiminin sağlanması ve farklı disiplinler arasında oluşturulan işbirliği sayesinde, mesleki gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla her yıl Mayıs ayında düzenlenmektedir.
Şenlik kapsamında öğrenciler Sözlü Sunum, Poster Sunumu ve İnteraktif Sunum/Sergi kategorilerinde yapılan yarışmalara, bireysel ya da ekip olarak hazırladıkları projelerle katılabilir. Öğretim üyelerinden oluşan jüri değerlendirmeleri sonunda dereceye giren öğrencilere (Tüm kategorilerde ‘Kategori Birincisi’ , ‘Kategori ikincisi’ , ‘Kategori üçüncüsü’ ve ‘Bilimsel Düşünceye Teşvik ödülü’) D&R mağazalarından hediye çekleri verilmektedir.
Bilimsel yarışmaların dışında Şenlik bünyesinde farklı bilim, spor, sanat vb. dallarında uzman konuklar düzenlenen söyleşilerle öğrencilerle bir araya gelmektedir.
Bu yıl şenlik, 6-7 Mayıs tarihlerinde Kavacık Yerleşkesinde düzenlenecektir.

Şenlik kapsamında düzenlenen yarışmalara katılmak için;
1. Başvuru formunu bilgisayarınıza indirmeniz ve doldurduğunuz formu bilimsenligi@medipol.edu.tr adresine atmanız gerekmektedir.
2.Doldurduğunuz formun baskısını alarak, danışman öğretim üyenize imzalatmanız ve Sağlık Kültür ve Spor Dairesine elden teslim etmeniz gerekmektedir.
DİKKAT ETMENİZ GEREKEN KONULAR
1. Aynı proje ile yalnız 1 kategoride yarışabilirsiniz.
2.Projeler Türkçe hazırlanacak ve sunumlar Türkçe yapılacaktır.
3.Başvuru yoğunluğu nedeniyle aday projeler önceki yıllardan farklı olarak ön elemeye tabii tutulacaktır. Ön elemeyi dekanlıklar ve müdürlükler tarafından belirlenen ön jüri yapacaktır. Ön eleme sonrasında sözlü sunum kategorisinde fakültelerde, fakülte programlarında ve meslek yüksek okullarında hangi sınıfta olduğuna bakılmaksızın 4 aday belirlenecektir.
Poster sunum ve sergi sunumda sayı sınırlaması yoktur
4.Başvuru formlarında ‘bildiri özeti’ kısmının dikkatlice doldurulması ön eleme aşamasının geçilebilmesi açısından önemlidir.

Ön Başvuru Tarihleri: 1-15 Nisan 2014
Ön Eleme Tarihleri: 16-21 Nisan 2014
Proje Teslimi Son Tarih: 30 Nisan 2014

BİLİM ŞENLİĞİ KAPSAMINDA STAND AÇMAK İSTEYEN TÜM ÖĞRENCİLERİMİZİ SAĞLIK KÜLTÜR VE SPOR DAİRESİNE BEKLİYORUZ.