3. Matematik Topluluğu Çalıştayı

Matematik Çalıştayı

Günümüzde toplumu aydınlatmanın en önemli etkenleri olan matematik, bilim ve felsefe üzerine son yıllarda ülkemizde de yoğun etkinlikler düzenlenmekte. ODTÜ Matematik Topluluğu olarak biz de böyle bir ortamda ülkemize bilimsel olarak katkıda bulunma görevimizi yerine getirmeye çalışmaktayız. Orta Doğu Teknik Üniversitesi içerisinde yaptığımız çalışmalar ve etkinliklerden sonra ülke çapında da üniversite öğrencilerinin geniş bir katılımını hedeflediğimiz bir çalıştay düzenlememiz gerektiğine karar verdik. Bu sene üçüncüsünü düzenleyeceğimiz “ODTÜ Matematik Topluluğu Çalıştayı” 23-24 Şubat 2019 tarihlerinde gerçekleşecektir.

Çalıştayımız ODTÜ Matematik Bölümü Cahit Arf Amfisi’nde gerçekleşecektir. Konuşmalar matematik, fizik, felsefe ve bilgisayar bilimleri üzerine olacak, her bir konuşmanın süresi 40-50 dakika arasında değişecektir.

Çalıştay kapsamındaki konuşmalar hem popüler hem de akademik odaklı olup üniversite(lisans, yüksek lisans, doktora) öğrencilerinden katılım beklenmektedir.

İlerleyen günlerde konuşmacılar, konuşmaların konusu ve etkinlik planımız internet sitemizden ve sosyal medya hesaplarımızdan duyurulacaktır.

Katılımınızı beklemekteyiz. Şimdiden ilginiz için teşekkür ederiz.
Saygılarımızla

ODTÜ Matematik Topluluğu

HOŞGELDİNİZ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin