3. Kodla(Ma)nisa Festivali

Manisa Valiliği tarafından ilimiz genelinde yürütülen Kodla(Ma)nisa Projesi kapsamında “İcat Çıkarıyorum” teması ile 3. Kodla(Ma)nisa Festivali ve Kodlama & Robotik Proje Yarışması, tüm ilçelerimizin katılımı ile 16 Kasım 2018 Cuma günü 10:00-17:30 saatleri arasında Manisa Anemon Otel’de düzenlenecektir.

3. Kodla(Ma)nisa Festivali ve Kodlama & Robotik Proje Yarışması

Yazılım, Robotik ve 3 Boyutlu Tasarım olmak üzere 3 kategoride düzenlenecektir.
Her kategori için her ilçeden birer takım (1 Danışman Öğretmen en fazla 2 Öğrenci) yarışmaya katılacaktır.

Yarışmaya gelecek olan takımlar, geçtiğimiz öğretim yılı sonunda ilçelerinde düzenlenen ilçe kodlama festivalinde ilgili kategorilerde ilçe birincisi olan projelerdir.

Yarışmaya katılacak projeler Robotik, Yazılım ve 3B Tasarım projesi olarak tarafsız, bağımsız jüri üyeleri tarafından gün boyunca incelenecektir.

Festivalde 17 ilçeye ait stantlar kurulacak, her stant da o ilçeye ait projeler sergilenecektir.
17 ilçeden katılım sağlayan öğretmen ve öğrencilerimiz için eğlenceli atölyeler düzenlenecektir.
Sonuçlar tarafsız jüri temsilcileri tarafından festival günü açıklanacaktır.

Kodla(Ma)nisa Festivalleri, Bilgisayar bilimine ilgi duyan öğrencilerimizin, yaşamın her alanında yer bulan ve sürekli gelişen teknolojilere karşı farkındalıklarının oluşmasını sağlamak, öğrencilerimizi bilimsel ve teknolojik çalışmalara özendirmek, yöneltmek, bilgi işlemsel düşünme, inovatif düşünme ve girişimcilik becerilerini geliştirmek, akranlarının çalışmalarını gözlemleme şansı vermek, takım halinde çalışma yeteneklerini arttırmak ve bilimi sevdirmek amacıyla düzenlenmektedir.

Türkiye’de ilk defa Manisa Valiliğince “Gelecek Kodla Gelecek” sloganıyla başlatılan Kodla(Ma)nisa Projesi kapsamında “İcat Çıkarıyorum” temasıyla gerçekleştirilecek olan 3. Kodla(Ma)nisa Festivali ve Kodlama & Robotik Proje Yarışmasında, siz değerli bilim ve teknoloji severleri aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Kodla(Ma)nisa Proje İl Ekibi