3. Irmak Bienali

Sanat; ruhu besleyen, düşünceyi geliştiren, sorgulama ve beğeni duygularını insanın gelişim süreci içinde sürekli destekleyen yaratım sürecidir.

Irmak Okulları öğrencileri, her bienalde “Sanat farklı sözler söylemeli!” yaklaşımından hareketle; 1. Bienal organizasyonunda “HAYALLER” , 2. Bienal organizasyonunda da “ZAMAN” temasıyla yaratıcılıklarını sergilediler. Şimdi de 3’üncüsü gerçekleştirilecek olan Bienal ile “GÖZLER” temasına vurgu yapılacak ve farklı gözlerin farklı bakış açılarını ifade eden ürünler ortaya çıkarmak hedeflenecektir.

Bienal kapsamında okulumuzda, kendi öğrencilerimizi ve ilçemizdeki diğer öğrencileri sanatçılar ile buluşturmak amacıyla 15 Mayıs – 5 Haziran 2014 tarihleri arasında bir dizi atölye çalışması planlanacaktır. Grafik ve yüzey düzenlemeleri, iki boyutlu çalışmalar, heykel ve tuval çalışmaları, moda tasarımı, video çalışmaları gibi etkinlikler okulun farklı noktalarına yayılacaktır. Farklı mekânlarda “GÖZLER” teması çerçevesinde yürütülecek on ayrı atölye çalışmasına çok sayıda öğrenci ve sanatçı katılacak, böylece öğrencilerin farklı bakış açılarıyla yaratıcılığın sanata dönüştüğü çalışmalar yapılabilecektir.

3.’sü düzenlenen Bienal ile öğrencilere sanatın farklı ve derin içeriklerini yaşatmak, ortak sanatsal bir proje çerçevesinde farkındalık uyandırmak, Kadıköy ilçesinin farklı mekânlarına da yapılan çalışmaları taşımak ve tüm sanatseverlerle paylaşmak hedeflenmektedir.