3. Geleceğin Patronları Yarışması

YARIŞMA HAKKINDA
Geleceğin Patronları yarışmasına katılan girişimciler kendi işinin patronu olma hedefine bir adım daha yaklaşıyor. Hep hayal etmez miydiniz kendi işinizin patronu olmayı? İşte size en yakın fırsat! Yarışmaya başvuruda bulunarak projenizi bizimle paylaşın, başarı hikayenizi yazarken size destek olalım.

KİMLER KATILABİLİR

Daha önce Geleceğin Patronları Yarışmasında ödül kazanmamış
Yüksekokul ya da üniversite mezunları
Başvuru sırasında 18 yaşından büyük olanlar

İlki 2013 yılında düzenlenen Geleceğin Patronları Yarışması, bu yıl üçüncüsü ile yine girişimcileri yatırımcılar karşısına çıkartıyor.
Başvuru formu üzerinden tabi tutulacak ön elemeyi geçen 50 proje, Koç Üniversitesi Kuluçka Merkezi tarafından verilecek ve 1 gün sürecek olan “İş Modeli Eğitimi”ne katılmaya hak kazanacak.

Bu eğitim ile katılımcılara,

Yalın bakış açısını benimseme,
Kök sorunlarına ulaşabilme,
Deneyim tasarlayabilme
Mümkün olan en iyi öğrenme döngüsünü elde edebilme,
Hız ve maliyet avantajını keşfetme,
Ölçeklenebilir ve sürdürülebilir iş modelleri kurgulayabilme,
faydalarının sağlanması hedeflenmektedir

Eğitim sonrası belirtilen tarihe kadar iletilecek olan sunumlar üzerinden tekrar elemeye tabi tutulacak olan projeler 20’ye indirilecek olup, bu 20 proje İstanbul’da yaklaşık bir hafta sürecek olan Koç Üniversitesi – Geleceğin Patronları Akademisi’ne katılma fırsatı yakalayacak.

Geleceğin Patronları Akademisi sonrası açıklanacak olan finalist 10 proje 50.000 TL*’lik ödül için yarışacak.

*50.000 TL’lik ödül vergiye tabi olup vergi kesintisi sonrası hediye çeki düzenlenerek ödenecek net tutar 45.324 TL’dir. Firma kuruluşunu azami 1 yıl içinde Banka’ya ibraz edenler, hediye çeklerini herhangi bir Finansbank Şubesinden nakde çevirebilecektir. Ödüle hak kazanan katılımcı, belgelerin bankaya ibrazı ile ilgili şartlar konusunda yarışma sonunda bilgilendirilecektir.

Jüri etabında sunum yapmaya hak kazanan tüm finalistlerimiz;
— 50.000 TL sıfır faizli kredi desteği

Finansbank tarafından 31/12/2016 tarihine dek faizsiz 6 ay ödemesiz 50.000 TL’ye kadar faizsiz taksitli ticari kredisine başvuru fırsatı sunulacaktır. Kredi vadesi en fazla 36 ay olacaktır. Banka gerekli gördüğünde kredi koşullarını değiştirme, ilave teminat isteme, kredi başvurusunu serbestçe değerlendirme ve uygun görmediği başvuruları reddetme hak ve yetkisine sahiptir.

— Geleceğin Patronları Akademisi

Finalist olmaya aday 20 girişimciye Koç Üniversitesi tarafından verilecek olan Geleceğin Patronları Akademisi Eğitimi

— Yatırımcılara sunum yapma fırsatı

Jüride yer alan ve final etabına davet edilecek yatırımcılara Koç Üniversitesi eğitimleri ışığında sunum yapma ve projelerini tanıtma fırsatı yakalayacaktır.

— İletişim ve Network

Finalistlerimiz Finansbank Kobi iletişim portalı olan KobiMeydan.com.tr üzerinden projelerini tanıtma hakkına sahip olacaktır.

Hukuk danışmanlığı desteği

31/12/2016 tarihine kadar, jüri üyeleri veya finali izlemeye gelen konuklar arasında yer alan diğer yatırımcıların, finalistlerin halihazırda faaliyette bulunan şirketlerine ortak olmak istemeleri, söz konusu şirketleri satın almak ya da jüri etabında sunum yapılan proje ya da fikri satın almak istemeleri halinde; finalistler, çerçevesi Finansbank tarafından belirlenecek ve MOROĞLU ARSEVEN hukuk bürosu aracılığıyla sunulacak hukuk danışmanlığı desteği alabileceklerdir.

 

http://www.geleceginpatronlari.com/BasvuruFormu