3.Eğitimde Bir Adım Ötesi Zirvesi

2020’de Eğitimde Bir Adım Ötesi Zirvesinde “Öz’e Yolculuk” konuşulacak. Çağlar boyu bilgeler “Öz”ün peşine düşmüşler, insanın erdemini, değerlerini konuşmuşlar. Onların izinden gitmeye ne dersiniz?

Etkinliğimiz, eğitimle yakından ilgilenen herkese açıktır. Öğretmenler, okul yöneticileri, üniversitelerin ilgili bölümlerinin öğrencileri ve akademisyenleri de katılabilirler.

İlki 10 Mart 2018’de düzenlenen Eğitimde Bir Adım Ötesi Zirvesi 9 Mart 2019’da ikinci kez gerçekleştirilerek gelenekselleşme yolunda ilk adımı attı. 14 Mart 2020’de üçüncüsü düzenlenecek zirve ile eğitimcileri ve eğitime gönül veren herkesi “Öz’e Yolculuk” hakkında düşünmeye çağırıyoruz.

NUN Eğitim ve Kültür Vakfı olarak gerek ülkemizde, gerekse de dünyada tartışılan eğitim gündemine katkı sunmak amacı ile gerçekleştirdiğimiz zirvede her yıl değişik bir temayı merkeze alarak farklı bakış açılarının ifade bulduğu bir zemin oluşturmayı hedefliyoruz. Çağımıza özgü gelişmeleri insan doğasını yok saymadan asırlara dayanan fikri derinlik içinde ele almanın gereğine inanıyoruz.

Değişen ve birbirine entegre olan yeni dünya düzeninde iletişim kurmak, temas etmek kolaylaştı. Bu kolaylık “öz”ü gözden kaçırmaya ve zaman zaman yitirmeye de sebep oldu. Eğitimin gayesi nedir sahiden? Ruh, beden, akıl ve irade gibi katmanları olan insan içim tasarlanan eğitimde, onu bir etki- tepki mekanizması olarak görmek bizi ne kadar öteye götürür? 21. yüzyıla daha dijitalleşerek mi yoksa daha insanileşerek mi hazırlanmalıyız? Tedbirler almazsak mevcut gidiş sürdürülebilir mi? NUN Eğitim ve Kültür Vakfı olarak bu soruları merkeze alarak insanın “öz”üne tuttuğumuz büyüteçle 14 Mart 2020’de üçüncüsünü gerçekleştireceğimiz Eğitimde Bir Adım Ötesi Zirvesi için büyük bir heyecanla hazırlanıyoruz. İnsanı bütün yönleriyle besleyecek bir eğitimin başlangıcına kendini bilme ihtiyacını koyuyoruz. Ezberlerimizi yeniden sorgulamaya açıyor, bir kısmını yeniden öğrenmeye, bir kısmını ise hep birlikte değiştirmeye davet ediyoruz…

Eğitimde Bir Adım Ötesi Zirvesi ücretsizdir.
Etkinlikte ücretsiz olarak çay, kahve molaları ve öğle yemeği ikramı olacaktır.

Eğitimde “insanı” merkeze alan, ilham verici zirve için hazır mısınız? Eğitime farklı açılardan bakmak için 14 Mart’ı bekleyin!

14 Mart 2020 – Cumartesi
NUN Okulları Beykoz

Eğitimde Bir Adım Ötesi 2020 Zirvesi Başvuruları 8 Ocak 2020’de Başlayacaktır.

Eğitimde Bir Adım Ötesi 2020 Zirvesi, NUN Okulları Beykoz Kampüsünde gerçekleştirilecektir.

Adres: Elmalı Mahallesi, No:5/1, Riva-Beykoz Yolu, 34829 Beykoz/İstanbul

Telefon: (0216) 686 16 86

Mail adresi: info@egitimdebiradimotesi.com

http://www.egitimdebiradimotesi.com