3. Bodrum Deniz Müzesi Çocuk Resim Yarışması

3. Bodrum Deniz Müzesi Çocuk Resim Yarışmamızın tarihleri ve şartnamesi açıklandı.
Yarışma şartnamesine www.bodrumdenizmuzesi.org adresinden Duyurular ve Etkinlikler kısmından ulaşabilirsiniz.

Yarışma konumuzu 3000 Yıllık Meslek: Süngercilik olarak belirledik. Bodrum’un tarihinde ve sosyokültürel yapısında önemli yeri olan Süngerciliğin geçmişinin, gelişim aşamalarının ve öneminin farklı açılardan değerlendirilmesini önererek, çocuklar tarafından tanınmasını, öğrenilmesini sağlamak istedik.

Yarışmamızın son katılım tarihi 22 Mayıs 2022 Pazar günü!

Bodrum Yarımadası genelindeki tüm ilkokul, ortaokul ve lise olmak üzere 3 (üç) kategoride de öğrencilerin katılım gösterebileceği yarışmamız 3 (üç) kategoride gerçekleşecek ve her kategoride 1 (bir) mansiyon yer alacak.

Hazırlanacak olan çalışmalar için öğrencilerin internet üzerinden araştırmalar yapmasını, öğretmenlerine danışmalarını, Bodrum Deniz Müzesi’ni ziyaret etmelerini, aile fertleri ve büyükleri ile konu hakkında sohbetler etmelerini ve süngercilikle ilgili kitapları taramalarını öneriyoruz.
Seçici kurulumuzda Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim üyesi Prof. Musa Köksal, Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim üyesi Doç. Barış Yılmaz, Bodrum Deniz Müzesi Müdürü Selen Cambazoğlu bulunuyor.

Başarı Ödüllerimiz:
1. KATEGORİ (İLKOKUL): Bisiklet, Sualtı Fotoğraf Makinesi, Sualtı Keşif Seti
2. KATEGORİ (ORTAOKUL): Yelken Kursu, Bisiklet, Sualtı Fotoğraf Makinesi
3. KATEGORİ (LİSE): Mavi Yolculuk, PADI SCUBA DIVER Dalış Kursu, Yelken Kursu
*Tüm katılımcılara sertifika ve hediyeler verilecek.

Bodrum Ticaret Odası’na, IMEAK Bodrum Deniz Ticaret Odası’na, Aşkın Diving’e ve Bodrum Spor Yelken Şubesi’ne ve Barbaros Yachting’e başarı ödüllerinin sponsorlukları için teşekkür ederiz.
Yarışmamızın kazananları, 26 Mayıs 2022 Perşembe günü müze web sitesinden ve sosyal medya hesaplarından duyurulacak.