3-4-5-6 ve 7. sınıflarda görev alan öğretmenlerimizin dikkatine!

öğrenci girişimcilik
Öğrenci girişimcilik Becerisi

Öğrencilerinizle birlikte Şubat- Mayıs arasında; aylık görevler, mentorluk toplantıları, uzman buluşmaları ve çözüm kampı gibi çeşitli faaliyetler gerçekleştirip, onların girişimcilik becerisini desteklemek istiyorsanız, bu eğitim tam da size göre.

5 Taş Sosyal ve Finansal Liderlik Programı, Öğretmen Akademisi Vakfı tarafından, Aflatoun International iş birliğiyle uygulanmaktadır. Program ile ilkokul ve ortaokul öğrencilerine, finansal okuryazarlık ve sosyal girişimcilik bilgi ve becerilerinin, aktif öğrenme yöntemleri kullanılarak kazandırılması hedeflenmektedir.

Projeye başvuran ve oryantasyon eğitimini tamamlayan öğretmenlerden 3 ay boyunca;

•her eğitsel tema için verilen uygulama görevlerini sınıflarında uygulamaları,

•her eğitsel tema için bir akşam iki saat olmak üzere “Mentor Buluşmalarına” katılarak deneyimlerini ve öğrencilerinin ürettiği çalışmaları mentorlarıyla paylaşmaları,

•her eğitsel tema için davetli konu alanı uzmanları ile bir akşam gerçekleştirilecek “Uzman Buluşmaları’na (webinarlara)” aktif katılmaları ve velilerini de bu webinarlara davet etmeleri beklenmektedir.

Programın son ayında gerçekleştirilecek olan çevrim içi iki günlük “Çözüm Kampı” öğrencilerden, sosyal çevrelerindeki bir soruna çözüm olarak bir girişim fikri oluşturmaları, öğretmenlerin ise öğrencilerine bu aşamada teşvik ve temsil desteği vermeleri beklenmektedir.

Aynı zamanda, oluşturulacak sosyal öğrenme grubuna dahil edilecek katılımcılar, profesyonel öğrenme topluluğunun bir parçası olacaktır.

Eğitim programı boyunca aşağıdaki konular çalışılacaktır:

• Kişisel Anlayış ve Keşif

• Haklar ve Sorumluluklar

• Para Biriktirme ve Harcama

• Planlama ve Bütçeleme

• Sosyal ve Finansal Girişim

Programa Kimler Katılabilir?

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı devlet okullarında 3-4-5-6 ve 7. Sınıflarında görev yapan branş ve sınıf öğretmenleri programa başvuru yapabilir.

Programın Süresi ve Zaman Planlaması

Program, 8 Şubat 2022’de başlayacaktır. Şubat 2022-Mayıs 2022 tarihleri arasında aylık görevler, mentorluk toplantıları, uzman buluşmaları ve çözüm kampı gibi faaliyetler yürütülecektir.

Detaylı bilgi ve kayıt için: https://www.orav.org.tr/egitimlerimiz/sosyal-ve-finansal-liderlik

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

7 + 11 =