27. Kalite Kongresi

Hızlı artan insan faaliyetleri, gezegenimizin sürdürülebilir düzeyde temin edebildiği kaynak miktarının çok ötesine geçti. Ve biz kaynakları sürdürülemez ölçüde tükettiğimizi, tehlikeli kirleticiler yaydığımızı, ekosistemlerin altını oyduğumuzu ve gezegenin iklim dengesini bozmaya başladığımızı kavrama noktasına geldik.

Peki ileri teknolojiye sahip toplumlar oluşturan insan zekası, çevresel etkileri azaltan bir ekonomide mi yol alacak? Yoksa ekonominin çöküşü ile iklim kaosu arasında bir seçim yapmak zorunda mı kalacak?

Mükemmellik ve kalite kavramlarının sadece iş yaşamında değil yaşamın her alanında uygulanabilmesi için çalışmalarını sürdüren Türkiye Kalite Derneği (KalDer) bu yıl ki Kalite Kongresi’nde 27 yıllık entelektüel birikimiyle bu soruların cevaplarını arayacak. En yeni yönetim modelleri, yenilikçi yaklaşımları ve uzman konuklarıyla bilgi ve paylaşımın odağı olan Kalite Kongresi, ‘Sürdürülebilir Ortak Gelecek’ teması ile 13-14 Kasım’da Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde gerçekleşecek.

Avrupa’nın en etkin yönetim kongresinde buluşmak dileğiyle…

SÜRDÜRÜLEBİLİR ORTAK GELECEK
13-14 KASIM 2018, ZORLU PERFORMANS SANATLARI MERKEZİ
Avrupa’nın en önde gelen yönetim bilimleri kongrelerinden Kalite Kongre’sinin 27.’si için geri sayım başladı! 13-14 Kasım 2018’de Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde bir kez daha bir arada olacağız. Konumuz; “Sürdürülebilir Ortak Gelecek.”

BİR ÜLKENİN GELECEĞİNİ KİM DEĞİŞTİREBİLİR?
Bizce büyüklerin dünyasını sıkıcı bulan bir çocuk bir ülkenin geleceğini değiştirebilir! Onun hayalleri, sorgulamayı çoktan bıraktığımız kurguları bozabilir. Onun hesapları, aklımızın ucundan geçmeyen çözümlere ulaşabilir. Onun oyunları, yarının tasarımları olabilir. Peki, biz onun bu yaratıcı dünyasına nefes olabiliyor muyuz? İnsanın ve gezegenin iyiliği için konforumuzdan biraz olsun vazgeçmeye hazır mıyız? Sürdürülebilir ortak bir gelecek yaratmaya ne kadar hevesli ve yakınız?

SORULAR CEVAP BEKLİYOR, SORUNLAR KENDİ KENDİNE AŞILMIYOR
Umudu, heyecanı, fikirleri olanlar ülkemiz için en iyi olanı ortaya koymaya hazır. Biz KalDer olarak bu yolda enerji veren, dönüşümü tetikleyen, farklı bakış açılarını buluşturan bir sivil tolum kuruluşu olmayı hedefliyoruz. Refah düzeyi kadar sorunları da küreselleşen dünyamızda, Türkiye’nin hedeflediği yere gelmesini başka nasıl sağlayabiliriz?

Bu kadar önemli bir başlık altında söylenecek çok söz, heyecanla paylaşılacak çok fikir ve gülümsetecek çok hikâye olduğunu biliyoruz. Amacımız katılımcılarımızın ufkunu açmak, geleceğe bakışlarını keskinleştirmek ve birlikte güçlü olduğumuzu hissettirmek.

27. KALİTE KONGRESİ’NE BEKLİYORUZ!
Büyüklerin dünyasını sıkıcı bulan çocuklar yetiştirmek, onlara sürdürülebilir bir gelecek yaratmak için konudan konuya, fikirden fikre atlayacağız. Sizi de bekliyoruz!

http://kalitekongresi.org