26. Ulusal Yönetim ve Organizasyon Kongresi

26. Ulusal Yönetim ve Organizasyon Kongresi

Yönetim ve Organizasyon Ailesinin Değerli Üyeleri,

Çeyrek yüzyılı geride bırakarak alanımızın gelişiminde kayda değer ölçüde katkı sağlayan ve bir okul işlevi gören Ulusal Yönetim ve Organizasyon Kongresi, bu süreç içerisinde alana gönül vermiş olan araştırmacıların bir araya gelerek bilgi paylaşımı sağladığı önemli bir kurumsallaşmış yapı haline gelmiştir.

Türk yönetim ve organizasyon bilim alanının gelişiminde ayrıcalıklı bir rol üstlenen Kongremiz, geçtiğimiz 25 yıl boyunca pek çok bilim insanının entelektüel yolculuk sürecine ışık tutmuş olup, geleneği içerisinde genç akademisyenlerin yetişmesine katkı sağlama misyonunu da sürdürmektedir. Ulusal Yönetim ve Organizasyon Kongresinin bu süreçteki en önemli işlevlerinden biri de Yönetim ve Organizasyon Ailesi Üyelerinin geleneksel buluşmalarına zemin hazırlamak olmuştur.

Bu bağlamda Karadeniz Teknik Üniversitesi, İ.İ.B.F. İşletme Bölümü olarak 2018 yılında Trabzon’da düzenlenecek olan 26. Yönetim ve Organizasyon Kongresinin ev sahipliğini üstlenmekten onur duyacağız.

Kongre kapsamında bildiri metinlerinin değerlendirilmesi konusunda geçtiğimiz yıllarda benimsenen hakem süreçlerinin titizlikle yürütülmesinin yanı sıra, genç akademisyenlere yönelik kapsamlı bir çalıştay programının düzenlenmesi ve açılış sunumlarında alanın önde gelen isimleri ile genç akademisyenlerin buluşturulması planlanmaktadır.

Kongre hazırlıklarımızı sürdürürken görüş ve önerilerinizi bekliyor, sizleri keyifli bir kongre için Trabzon’a davet ediyoruz.

Saygı ve selamlarımızla,

Prof. Dr. Tülay İLHAN NAS

Kongre Dönem Başkanı

ALANLAR VE KOORDİNATÖRLER

ÖRGÜTSEL DAVRANIŞ
Prof. Dr. Azmi YALÇIN
Prof. Dr. Ayşe Çiğdem KIREL
Prof. Dr. Taner ACUNER

STRATEJİK YÖNETİM
Prof. Dr. Mehmet BARCA
Prof. Dr. Tülay İLHAN NAS

ÖRGÜT KURAMI
Prof. Dr. Ali DANIŞMAN
Doç. Dr. Kader ŞAHİN

İNSAN KAYNAKLARI YÖNETİMİ
Prof. Dr. Cavide UYARGİL
Prof. Dr. Canan ÇETİN
Prof. Dr. Azize ERGENELİ

İŞLETMECİLİK TARİHİ
Prof. Dr. Belkıs ÖZKARA
Doç. Dr. Erkan ERDEMİR

Genişletilmiş Özet Son Gönderim Tarihi : 2 Şubat 2018 ( Süre uzatımında bulunulmayacaktır)
Değerlendirme Sonuçlarının Açıklanma Tarihi : 13 Mart 2018
Kongre Çalıştayı : 9 Mayıs 2018
Kongre : 10-12 Mayıs 2018