24. Ulusal Farmakoloji Kongresi

24. Ulusal Farmakoloji Kongresi

Türk Farmakoloji Derneği’nin saygıdeğer üyeleri,

Bildiğiniz gibi 24. Ulusal Farmakoloji Kongresi, 8. Klinik Farmakoloji Sempozyumu ve 7. Klinik Toksikoloji Sempozyumu 17-20 Ekim 2017 tarihleri arasında Türk Farmakoloji Derneği ve Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) tarafından Trabzon’da Osman Turan Kongre Merkezi’nde düzenlenecektir. Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Baykal’a bu işbirliği ve desteği için TFD Yönetim Kurulu adına teşekkür etmek isterim.

Ulusal Kongremiz 10 yıl sonra yeniden Trabzon’da… Bu kongrede amacımız tatmin edici bir bilimsel düzeyi yakalamaktır. Kongre’nin Bilimsel Sekreterleri Prof. Dr. Feride Sena Sezen (KTÜ Eczacılık Fakültesi) ve Doç. Dr. Mine Kadıoğlu Duman (KTÜ Tıp Fakültesi) Bilimsel Kurul’la program üzerinde çalışmaya devam ediyorlar. Uluslararası ve ulusal düzeydeki konuşmacılarımız, panelistlerimiz belirleniyor. Temel konu başlıklarımızı sitemizde ayrıca bulabilirsiniz.

Klinik Farmakoloji Sempozyumu’nun Bilimsel Sekreteri Doç. Dr. Berna Terzioğlu Bebitoğlu (Medeniyet Üniversitesi Tıp Fak) ve Klinik Toksikoloji Sempozyumu’nun Bilimsel Sekreteri Doç. Dr. Nil Hocaoğlu Aksay (Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fak.) da bir yandan kendi Çalışma Grupları ile birlikte sempozyum programlarını oluşturma çabası içindeler. Artık sempozyumlarımız da kongremizin ayrılmaz birer parçası oldu.

Elbette ki biz farmakologlar için bilimsel içerik kadar sosyal program da önemli… Ev sahibi olarak bu konu da gündemimizde. Referansımız 2007 yılında Trabzon’da düzenlediğimiz Ulusal Farmakoloji Kongresidir. “Yaptıklarımız yapacaklarımızın güvencesidir” diyelim… Bizi bilenler bilir.

Bilimsel ve sosyal anlamda doyurucu ve zengin bir kongreyi keyifle yaşamak için sizleri kongremize davet ediyoruz.
Trabzon’da görüşmek dileğiyle saygılar sunuyorum.

Prof. Dr.Ersin Yarış
Kongre Başkanı
TFD Başkanı; Karadeniz Teknik Üni. Tıp Fak.

ANA SAYFA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

twenty + 17 =