24 Kasım Öğretmenler Günü Yarışmaları

AİBÜ EĞİTİM FAKÜLTESİ DEKANLIĞI

‘24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ’ KONULU RESİM, GRAFİK, FOTOĞRAF, HİKÂYE, DENEME VE ŞİİR YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

AMAÇ: AİBÜ Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Resim-İş ve Türkçe Eğitimi Anabilim Dalları Lisans Öğrencilerinin katılımına açık olan bu yarışma, Öğretmenlik mesleğinin önemine dikkat çekerken, baş öğretmen Mustafa Kemal ATATÜRK’e olan sevgi, saygı ve bağlılığımızın görsel ve sözel yorumlanması amaçlanmıştır.

KONU:  ‘ 24 Kasım Öğretmenler Günü ’

KATILIM KOŞULLARI:

  1. Yarışmaya eser verecek olan katılımcılar, kendi anlatım üsluplarına uygun her türlü teknik ve malzemeyi kullanmakta serbesttir.
  2. Yarışma; AİBÜ Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Resim-İş ve Türkçe Eğitimi Anabilim Dalları Lisans Öğrencilerinin katılımına açıktır.
  3. Her yarışmacı yarışmaya herhangi bir yarışmada ödül almamış, sergilenmemiş ya da yayımlanmamış ilgili alanda en fazla üç (3) eseriyle katılabilir.
  4. Yarışmaya verilecek görsel eser-ler-in kısa kenarı 60 cm’den küçük, uzun kenarı 120 cm’den büyük olmamalıdır. Boyutlara uymayan katılımcının eseri değerlendirmeye alınmaz.
  5. Türkçe alanında hikâye, deneme ve şiirlerini teslim edecek olan katılımcıların eserleri 1500 kelimeyi geçmemelidir. Teslim edilen eserler, özgün, daha önce herhangi bir yarışmada ödül almamış ve yazarın kendisine ait olması gerekmektedir.
  6. 6.       Yarışma kapsamında görsel eserler; sergilenmeye hazır, duvara asılacak şekilde ve katılımcısı tarafından imzalanmış olarak teslim edilmesi gerekmektedir.

 

 

ÖDÜLLER:

Yarışmanın Ana Sponsoru AİBÜ Eğitim Fakültesi Dekanlığıdır.

Birincilere: 1 (Bir) adet çeyrek altın

Mansiyon ödül ve eserleri sergilemeye değer görülen tüm katılımcılara kültür içerikli kitap armağan edilecektir ayrıca tüm katılımcılara katılım belgesi 25 Kasım 2013’te düzenlenecek olan “Öğretmenler Günü Töreninde” takdim edilecektir. Yarışma kapsamında ödül alan ve sergilemeye değer bulunan katılımcıların eserleri Vize dergisinde yayımlanacak şartını kabul etmiş sayılacaktır. Yarışmaya katılan tüm öğrencilerimize başarılar dileriz.

ESERLERİN TESLİMİ VE DEĞERLENDİRİLMESİ

Her alan için eser sunan katılımcı, teslim ettiği eserin arkasına Form1’i eksiksiz olarak doldurmalıdır. Yarışmayla ilintili formlar: AİBÜ Eğitim Fakültesi Dekanlık Sekreterliğinden temin edilebilir.  Bütün eserler en geç 14 Kasım 2013 saat 16:00’ya kadar elden imza karşılığı AİBÜ Eğitim Fakültesi Dekanlık Sekreterliğinden temin edilebilir.

Dereceye giren eserler 20 Kasım 2013 ef.ibu.edu.tr web adresinden ilan edilecek ve 25 Kasım 2013 tarihinde İzzet Baysal Kültür Merkezi Sanat Galerisinde sergilenecektir. Şartnameye uymayan katılımcıların eserleri değerlendirmeye alınmaz.

SEÇİCİ KURUL:

1. Yrd. Doç. Dr. Fahri KILIÇ, Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı

2. Doç. Dr. Alpaslan UÇAR, Resim-İş Eğitimi ABD Başkanı

3. Doç. Dr. Halit KARATAY, Türkçe Eğitimi ABD Başkanı

4. Doç. Mahmut ÖZTÜRK

5. Yrd. Doç. Serap YASA

6. Yrd. Doç. Dr. Zeki GÜREL

7. Yrd. Doç. Burcu GÜNAY

8. Yrd. Doç. Dr. Aslıhan KÜÇÜKAVŞAR

 

9. Yrd. Doç. Dr. Canan DEMİR ÖCAL

10. Yrd. Doç. Dr. Başak Ümit BOZKURT

11. Öğr. Gör. Selahattin YILMAZ

12. Öğr. Gör. İlknur KARAGEYİK

13. Öğr. Gör. Taner DURAN

14. Öğr. Gör. İhsan AYITKAN

15. Arş. Gr. Dr. Meral PER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin