24. Bilgi İşlem Merkezi Yöneticileri Semineri

24. Bilgi İşlem Merkezi Yöneticileri Semineri

TBD BİMY’24 (24. Bilgi İşlem Merkezi Yöneticileri Semineri)
27- 30 Nisan 2017, RIXOS Premium Hotel Kongre Merkezi, Belek – ANTALYA

Geleneksel TBD etkinliklerinden olan “Bilişimde Bahar Buluşması” olarak bilinen BİMY’24, “27-30 Nisan 2017” tarihlerinde “Bilişimde Gelişim, Bilişimle Gelişim” ana teması ile RIXOS Premium Kongre Merkezi, Belek Antalya’da gerçekleştirilecektir.
Kamu, Özel Sektör ve Üniversitelerin orta ve üst düzey yöneticilerinin mesleki gelişimi ve dayanışmalarını geliştirmek amacıyla bir araya geldiği, BİMY’24 Seminerimizde bu sene AR-GE, ÜRETİM ve İSTİHDAM üzerine mevcut durum değerlendirmeleri yanında, bilişim ve iletişim teknolojileri alanındaki küresel gelişmeler, geleceğe yönelik öngörüler ele alınarak farkındalık yaratılmaya çalışılacak ve ilgili kurum ve kuruluşlara sunulmak üzere sonuç raporları hazırlanacaktır.
Ülkemizin kalkınmasında vatandaşlarımızın refahını her zaman önde tutan yönetim yaklaşımıyla hazırlanmış olan 64. Hükümet Programının 32. maddesinde yer alan “Dijital Türkiye” Projesini hayata geçirme hedefi doğrultusunda gerçekleştireceğimiz BİMY’24 etkinliğimizde her alanda “Verimlilik ve Sürdürülebilirlik” kavramlarının önemine dikkat çekilerek oturumlar ve paneller gerçekleştirilecektir.

 

OTURUMLAR
– 4. Sanayi Devrimi ve Bilişimle ÜRETEN Türkiye
– Bilişimle Gelişim için AR-GE : Sürdürülebilirlik
– Ülkemizin İSTİHDAM sorununa yönelik Kısa ve Uzun Dönem Politikalar, Mesleki Yeterlilik
– Bilişim Teknolojileri ve Dijital Dönüşümde : VERİMLİLİK
ÖZEL OTURUM “ANTALYA İŞ DÜNYASI ve BİLGİ İŞLEM YÖNETİCİLERİ BULUŞMASI”
Bu özel oturumda Antalya iş dünyası kurum ve kuruluşlarının Bilgi İşlem Yöneticileri ile Türkiye’nin lider firmaları bir araya gelerek, sektörel bilgi alışverişleri gerçekleştirecektir.

AÇILIŞ KONUŞMACILARI
BİMY Etkinliklerinin bu seneki açılış konuşmasını TÜSİAD Başkanı Sayın Erol BİLECİK yapacaktır. Etkinliğimize T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı, T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı ve T.C. Kalkınma Bakanının teşrifleri beklenmektedir.

 

ÇAĞRILI KONUŞMACILAR
Bu sene de BİMY Etkinliklerine farklı bir renk katan ve özenle belirlenen, konusunda duayen konuşmacılar yaptıkları nitelikli, bilgilendirici, yol gösterici sunumlarla başarı hikayelerini, durum tespitlerini ve geleceğe dair öngörülerini, sektörün önünü açacak görüş ve önerilerini katılımcılarla paylaşacaklardır.

 

STAND / SERGİ ALANLARI
Katılımcı firmalar ve destekleyici kurum ve kuruluşlar tarafından kongre merkezi fuaye alanında standlar açılmakta, ürün ve hizmetleri tanıtımları yapılmaktadır.

 

DEĞERLENDİRME OTURUMU ve SONUÇ RAPORU
Etkinlik sonunda 2 gün boyunca gerçekleştirilen oturumlarda ele alınan konular, konuşmalar ve gerçekleştirilen sunumlar çerçevesinde hazırlanacak değerlendirme ve sonuç raporu Hükümetimize sunulacaktır.

 

REKABET ORTAMINDA TAKIM ÇALIŞMALARI
Etkinliklerimizde geleneksel hale gelmiş olan farklı niteliklerde düşündürücü ve eğlendirici niteliklerde takım çalışmaları aktiviteleri 2 gün boyunca oturumlardan sonra katılımcılarla birlikte gerçekleştirilecektir.

 
DESTEKLEYEN KURUM ve KURULUŞLAR
TBD BİMY’24 T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, T.C. Kalkınma Bakanlığı, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) ve Digital Türkiye Platformu tarafından desteklenmektedir.
Bugüne kadar gerçekleştirilen etkinliklerimizin çoğunda T.C. Avrupa Birliği Bakanlığı, T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, T.C. Dışişleri Bakanlığı, T.C. Ekonomi Bakanlığı, T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, T.C. Kalkınma Bakanlığı, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, T.C. Sağlık Bakanlığı, T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından desteklenmiştir.

http://www.bimy.org.tr/