23. Ulusal Biyoloji Kongresi

Değerli Meslektaşlarımız,

23. Ulusal Biyoloji Kongresi, 5-9 Eylül 2016 tarihlerinde sizlerin katılımıyla Gaziantep’ te düzenlenecektir. Biyoloji alanındaki değişimleri takip edebilmek için iki yılda bir yapılan kongremizin ulusal ve uluslararası davetli konuşmacılar ile bilimsel konuların ele alınacağı akademik bir ortam oluşturmasını arzulamaktayız. Bildirileriniz ve toplantılar sırasındaki katkılarınız ile kongrenin bilimsel kalitesinin artacağına inanıyoruz.

Güneydoğu Anadolu Bölgesinin en büyük, Türkiye`nin ise 6. büyük kenti olan Gaziantep, Anadolu`nun ilk yerleşim alanlarından birisidir. Tarih içerisinde Ayıntap, Antep, Kala-i Füsus ve Hantap gibi isimlerle anılan Gaziantep, adını tarihin derinliklerinden, sıfatını ise Milli Mücadeledeki kahramanlıklarla dolu müdafaasından almıştır. Gaziantep, Kurtuluş Savaşı hatıraları, zengin tarihi ve kültürel çevresi, otoyolu, uluslararası havaalanı, tren garı, leziz yemekleri, eşsiz el sanatları, camileri, kaleleri, hanları, kastelleri, hamamları, türbeleri, kiliseleri, yaylaları, gezi ve piknik yerleri, sanayi ve ticareti ile bölgede öncü olan önemli bir ildir.

Kongre vesilesiyle Gazi şehrimizde sizleri ağırlamaktan duyacağımız memnuniyeti paylaşmak isteriz. Biyoloji ile ilgilenen tüm kurum, kuruluş ve bilim insanlarının katılımları bizleri onurlandıracaktır.

Kongre Düzenleme Kurulu adına sizleri kongremize davet etmekten onur duyarım. Bilimsel ve sosyal açıdan doyurucu bir programla 5-9 Eylül 2016 tarihleri arasında Gaziantep’ te gerçekleşecek olan 23. Ulusal Biyoloji Kongresi’nde buluşmak dileğiyle,

Prof. Dr. Filiz ÖZBAŞ GERÇEKER
Kongre Başkanı

Önemli Tarihler
Kongre Tarihi: 5 – 9 Eylül 2016

Önemli Tarihler:
Bildiri Özetleri Kabul Başlangıç Tarihi : 11 Ocak 2016
Bildiri Özetleri Son Gönderim Tarihi : 27 Mayıs 2016
Bildiri Kabul Yazıları Gönderim Tarihi : 1 Temmuz 2016
İndirimli Kayıt Son Başvuru Tarihi : 18 Temmuz 2016
Kongre Açılış Töreni ve Açılış Koktyeli : 5 Eylül 2016
Kongre Gala Yemeği : 8 Eylül 2016
Kongre Kapanışı : 9 Eylül 2016

Kongrenin Dili: Toplantının resmi dili Türkçe’dir.

http://www.ubk2016.com/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here