23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Online Resim Yarışma

Online Resim Yarışma

İbradı Kaymakamlığı koordinasyonunda, Akseki Kaymakamlığı, Gündoğmuş Kaymakamlığı ve Antalya Aquarium işbirliği ile; miniklerimize moral ve motivasyon vermek amacı ile bir resim yarışması düzenlenmekteyiz.

Yarışmamızı Anasınıfları, 1., 2., 3. ve 4. sınıf öğrencileri arasında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla, bu ilçeler arası ana okul ve ilkokullar için online resim yarışma platformunda düzenliyoruz.

Tek yapmanız gereken bize anlatmak; Denizlerde süregelen hayatı, keşfedilmeyi bekleyen ortamını,senin hayallerinde olduğu gibi güzel bir resmini çizerek bize ulaştırmanı bekliyoruz. ‘‘ Hayal gücünü keşfet! ‘’

(1.sınıflar, 2. sınıflar vb. ) Yarışmada, her grupta ilk üçe giren üç öğrencimiz ile mansiyon ödülüne hak kazanan 2 öğrenciye plaket ve hediyeler verilecektir. Böylelikle her sınıf grubu için toplamda 5’er adet öğrenciye ödül dağıtılacaktır.

Başvurular 21 Nisan Çarşamba günü 18:00’e kadar http://www.antalyaaquarium.com/resimyarismasi/ adresinden kabul edilecek olup; kazananlar 26 Nisan Pazartesi günü Antalya Aquarium resmi web sayfamız ve sosyal medya sayfalarımızdan ilan edilecektir.

Kazanan eserle 26 Nisan- 23 Mayıs Tarihleri arasında bu yarışmaya özel düzenlenen Antalya Aquarium Sergi salonunu ücretsiz olarak bütün misafirlerin ziyaretine açılır.
İbradı, Akseki, Gündoğmuş Kaymakamlarımızın katılımı ile 01 Mayıs 2021 Tarihinde aynı alanda ödül töreni düzenlenecektir.

Covid tedbirleri ve/ veya mazeretleri nedeni ile törene katılamayan öğrencilerimiz ödüllerini bağlı oldukları ilçe Kaymakamlığından 3- 29 Mayıs tarihleri arasında alabilirler.

Bu yarışmaya özel; dereceye girenler de dâhil olmak üzere, yarışma katılım şartlarına uygun olarak resimlerini yükleyen her öğrencimize 01 Ağustos 2021 tarihine kadar geçerli ücretsiz Antalya Akvaryum gezisi fırsatı sunulur. Bu hak kayıt esnasında oluşturulan iletişim bilgilerine davetiye kodu olarak EMAİL ile gönderilir.

Her davetiye ile birlikte gelen 4 yakınına da % 50 indirim fırsatı sunulur.

Teknik Koşullar:

1- Serbest teknik ile 35×50 resim kâğıdına yapılmalı ve 50×70 siyah fon kartonuna yapıştırılmalıdır. Katılım öncesi çekilecek fotoğrafta siyah paspartu görünür olmalıdır. Resmin görünen ön yüzünde ayrıştırıcı hiçbir isim, işaret, yazı, rakam vb. görsel öğe bulunmamasına dikkat edilmelidir. Bu tarz işaretçi bulunan resimler değerlendirmeye alınmayacaktır.

2- Her yarışmacı, yarışmaya yalnızca 1 (bir) resim ile katılabilir. 1’den fazla resim ile katılanlar ödül almış olsalar dahi, tespiti durumunda diskalifiye edilirler.

3- Değerlendirmeye katılacak resmin daha önce herhangi bir yarışmaya katılmamış, herhangi bir yarışmada ödül almamış ve herhangi bir yayın organında yer almamış olması gereklidir. Tespiti durumunda ödül verilmiş dahi olsa iptal edilir.

4- Resmin yarışmacının kendisi tarafından yapılmış olması, öğretmen veya veli müdahalesi olmaması başlıca şartlardandır. Tespiti durumunda resim değerlendirme dışı bırakılır. Yukarıdaki şartları taşımayan resimler değerlendirmeye alınmaz.

5- Jüri değerlendirmesinde; kompozisyon yeteneği, yaratıcılık ve özgünlük, armoni ve renkleri kullanabilme becerisi ile konuya uygunluk ölçütleri esas alınacaktır.

Bilginize sunar, öğrencilerimize yeni öğretim döneminde başarılar dileriz.

http://antalyaakvaryum.com.tr/resimyarismasikayit

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

8 − 3 =