22. Araştırma Projeleri Yarışması Sergisi, Açılış ve Ödül Töreni

Gençliği, bilimsel araştırmalara özendirmek ve bilime meraklı gençlerin yolunu açmak amacıyla düzenlediğimiz geleneksel Uluslararası Araştırma Projeleri Yarışması Sergisi, açılış ve ödül töreni okulumuzda gerçekleştirilecektir. Detaylı bilgi için davetiyemize tıklayınız!

Proje Yarışması Davetiyesi

 

22. Araştırma Projeleri Yarışması Sergilenmeye Değer Görülen Projeler

22. Araştırma Projeleri Yarışması Sergilenmeye Değer Görülen, Kimya – Biyoloji – Fizik Projeleri

22. Araştırma Projeleri Yarışması Şartnamesi

1. MEF Eğitim Kurumları; ülkemizdeki fen öğrenimini desteklemek, bu alanda yetenekli öğrencileri   bilimsel araştırmalara yöneltmek ve onların “Geleceğin Bilim İnsanları” olarak yetişmelerini sağlamak amacıyla lise ve dengi okul öğrencileri arasında yirmi bir yıldır “Araştırma Projeleri   Yarışması” düzenlemektedir.

 

2. Yarışmaya, Türkiye’den ve yurtdışından ortaokul sonrası eğitim yapan lise ve dengi okul   öğrencileri katılabilecektir.

 

3. Yarışmaya yurtdışından katılan projeler kendi aralarında yarışacaklardır.

 

4. Araştırma Projeleri Fizik, Kimya, Biyoloji dallarında hazırlanacaktır.

 

5. Projeler bilimsel bir araştırma niteliği taşımalı, orijinal olmalı ve daha önce herhangi bir   yarışmaya katılmamış olmalıdır. Bu özelliklere sahip olmayan projeler başvuru aşamasında   elenecektir. (Orijinal olmayan projelerin sorumluluğu, proje sahipleri ve danışman öğretmenlere  aittir.)

Detaylı bilgi ve başvuru için;