21. Yüzyıl Eğitim ve Kültür Vakfı Öğrenci Bursu

Eğitim Bursları
21. Yüzyıl Eğitim ve Kültür Vakfı olarak başarılı ancak eğitimlerini sürdürürken zorlanan çocuklarımıza ve gençlerimize eğitimde uygun koşul ve olanak eşitliği vermek ve onların yetenek ve becerileri ölçüsünde en iyi düzeyde yetişmelerine katkıda ve destekte bulunmak amacıyla eğitim bursu vermekteyiz.

Ailesinin maddi olanakları sınırlı olup, okuma ve başarma azmi içinde olan ancak eğitime devam etme koşullarında sıkıntı yaşayan çocuklarımız ve gençlerimiz burslarımızdan yararlanmış, yararlanmakta ve yararlanacaktır.

Kız çocukları, ailesi kırsal kesimde ikamet eden, İstanbul’da bir devlet üniversitesini kazanmış, anne veya babasından birisi hayatta olmaması, parçalanmış aileden olması,üniversite de okuyan kardeş sayısı ve grafik ,sosyoloji,müzik,resim bölümleri 3. ve 4. sınıfta okuyan öğrencilerini bağışçı talepleri doğrultusunda bu yıl için öncelikli olabilecektir.

Eğitim bursundan yararlanan çocuklarımız ve gençlerimize eğitim sürecinde maddi katkıda bulunmanın yanı sıra farklı yörelerden gelmiş YEKÜV’lü gençlerle birlikte olma ve hayallerini, sorunlarını düşüncelerini özgürce paylaşabilecekleri ortamları hazırlamakta, gereksinim duydukları zamanda uzak oldukları ailelerinin sıcaklığını yaşamaları sağlanmaktadır.

Eğitim bursları ağırlıklı olarak üniversite öğrencileri ile ilköğretim ve lise eğitim sisteminde devlet okullarında örgün eğitim gören öğrencilere verilmektedir. Aday öğrencilerde aranan koşullar ilgili bölümde yer almaktadır.

Bu yıl 22. yılını kutlayan vakfımız 22 yılda 20.685 öğrenciye eğitim bursu vererek onların yaşamlarına DOKUNDU.

21. Yüzyıl Eğitim ve Kültür Vakfı (YEKÜV) öğrencilere burs yönetmeliği esasları dahilinde karşılıksız burs verir.

Not: (Özel ve vakıf üniversiteleri ile ikinci öğretim, açık öğretim, uzaktan öğretim, üniversitelerin hazırlık sınıfı öğrencileri, yüksek lisans ve doktora öğrencileri ve İstanbul dışındaki üniversite öğrencileri burs başvurusu yapamaz.)

2013- 2014 DÖNEMİNDE YEKÜV’DEN BURS ALAN ÖĞRENCİLER İÇİN
KAYIT YENİLEME TARİHLERİ

İLK – ORTA – LİSE ÖĞRENCİLERİ İÇİN 1 EKİM 2014
(İstene belgeler: Öğrenci Karnesi, Öğrenci Belgesi)

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ İÇİN 15 – 16 EKİM 2014
(İstene belgeler:Öğrenci Belgesi, Transkript, Sabıka Kaydı)

Vakıf Koordinasyon Merkezi

Ortaklar Caddesi Bahçeler Sokak No:2 Daire: 9
Mecidiyeköy / İSTANBUL
Tel: 444 28 39
Faks: 0212 275 52 44
E-Posta: [email protected]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin