21. Yüzyıl Eğitim Modeli STEM Eğitimi

STEM Öğretmenliği Uzaktan Sertifika Programı
Yeni yüzyılın eğitim modeli STEM’e yabancı kalmayın. Ebeveynler ve Öğretmenler geleceğimizi emanet ettiğimiz çocuklarımızı / gençlerimizi STEM anlayışı ile geleceğe hazırlayın.

* Uzaktan Eğitim ile Tüm Türkiye’den katılım imkanı.
* Türk Hava Kurumu Üniversitesi Onaylı
* 2 aylık eğitim süreci ve eğitim sonunda STEM ÖĞRETMENLİĞİ sertifikası.

STEM Nedir? Science (Bilim), Technology (Teknoloji), Engineering (Mühendislik) ve Mathematics (Matematik) kelimelerinden meydana gelmektedir. STEM bu 4 disiplinin bir araya gelerek oluşturduğu, öğrencilerin teorik derslerde gördükleri konuları farklı uygulamalarla deneyimlemelerini sağlayan bir programdır. Öğrenciler hem matematik ve fen bilimlerinin günlük hayatta ne şekilde karşımıza çıktığını öğrenebilmekte, hem de erken yaşta mühendisliğe karşı ilgileri oluşmaktadır.

STEM eğitimi; ekonomik anlamda ilerleme ve liderlik için insan gücü ihtiyacını karşılamayı ve güçlendirmeyi hedefler ve ayrıca toplumsal barış ve eğitimde fırsat eşitliğini sağlamada bir araç olarak da kullanılmaktadır.

ABD’de yayımlanan 21. Yüzyıl için Öğrenme Raporunda üç anahtar alanda dokuz farklı öğrenme becerisine yer verilmiştir. Bu üç anahtar alan;

– Bilgi ve İletişim Becerileri
– Düşünme ve Problem Çözme Becerileri
– Kişilerarası İletişim ve İşbirlik Becerileri

STEM eğitimi bahsedilen bu alanlarda öğrencilere yetkinlik kazandırmayı amaçlar. Eğitim süresince öğrenciler ana disiplinin yanı sıra; kritik düşünme, problem çözme, işbirlikli çalışma gibi çeşitli farklı becerileri kazanırlar.

0312 911 32 32
0312 911 32 32
bilgi@novarge.com.tr