21. Ulusal Özel Eğitim Kongresi

 

Değerli Meslektaşlarım,

Türkiye’de özel eğitim girişimini başlatan Doç.Dr. Mitat Enç’in anısına, onun birinci ölüm yıldönümünde başlattığımız ve şu anda en büyük bilimsel platformumuz olan Ulusal Özel Eğitim Kongresi’nin yirmibirincisinin, önümüzdeki yıl Doğu Akdeniz Üniversitesi Eğitim Fakültesi ’nin ev sahipliğinde KKTC’de gerçekleştirilecek olmasından sevinç ve onur duymaktayız.

Kongremiz, her yıl olduğu gibi 2011’de de özel eğitim alanının gündemdeki sorunlarını ve durumunu, bu alandaki ulusal ve uluslararası gelişmeleri  tartışma olanağını bulabileceğimiz önemli bir paylaşım ortamı olacaktır.

21. Ulusal Özel Eğitim Kongresi’nin ana teması “ÖZEL EĞİTİMDE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ” olarak belirlenmiştir. Böylece, kongremizin aynı zamanda disiplinlerarası etkileşim platformu olmasını da sağlayabileceğimizi düşünüyoruz.

Özellikle alanda çalışan uygulamacı meslektaşlarımızın deneyimlerini, bu alana personel yetiştirme görevini yerine getirmeyi amaç edinmiş üniversite bölümlerinde çalışan öğretim elemanları ile paylaşmaları ayrı bir önem taşımaktadır. Bu bakımdan, çeşitli kurumlarda uygulamacı olarak çalışan meslektaşlarımızın sunacakları bildirileri izlemeyi ve böylece alanımızdaki gelişmeleri somut olarak görmeyi çok arzu etmekteyiz.

Bu kongrede sizleri aramızda görmekten mutluluk duyacağız. 20-22 Ekim 2011 tarihini şimdiden bu önemli etkinlik için ayıracağınızdan ve katılımınızla bizlere güç vereceğinizden eminiz.

Lütfen çevrenizdeki meslektaşlarınızı da bilgilendirerek kongreye özellikle bildiriyle katılımlarını sağlayınız.

Hepinizi KKTC’nin tarihi ve şirin kenti Gazimağusa’ya bekliyoruz.

Saygılarımla,

Prof. Dr. Ahmet Konrot,
21. Ulusal Özel Eğitim Kongresi Başkanı

 

 
Kongre, Doğu Akdeniz Üniversitesinin bulunduğu Gazimağusa kentinide yer alan Salamis Bay Conti Hotel’de gerçekleşecektir. Bu otelde aynı zamanda katılımcıların özel indirimli fiyatlar ile konaklamaları için bir düzenleme yapılmıştır. Bu konuda destek almak için lütfen doğrudan otel ile değil profesyonel organizasyonu yürüten Turizm firması ile temas ediniz. Kongre misafirlerinin konaklama tipi bazı özel ikramları da içerecek şekilde ayarlanacağı için başka kanalla yapılacak rezervasyonlar teknik sıkıntılara yol açabilmektedir.

Profesyonel Organizatörümüzün iletişim bilgileri için lütfen buraya tıklayınız

Kongrenin resmi dili Türkçedir, bildiriler ve özetler Türkçe dilinde kabul edilecektir.

 Önemli Tarihler

Çalıştay önerileri için son tarih : 01 Temmuz 2011
Bildiri özetleri için son tarih : 15 Ağustos 2011
Kabul edilen bildirilerin açıklanması : 29 Ağustos 2011
Bildiri tam metinleri için son tarih : 19 Eylül 2011
Kongre tarihi: 20-22 Ekim 2011