21. Finans Sempozyumu

21. Finans Sempozyumu

Finans Sempozyumu Finans Bilim Platformu aracılığı ile her yıl Ekim ayında bir üniversite ile ve bu üniversitenin ev sahipliğinde düzenlenmektedir. Finans Bilim Platformu (FBP) finans alanındaki aktif görev yapan veya emekli olmuş tüm öğretim üye ve yardımcılarının oluşturduğu dernek ya da vakıf gibi tüzel kişiliği olmayan bir sivil toplum kuruluşudur. FBP’nin amacı, finans alanında görev yapan bilim adamlarının bilimsel ve sosyal etkinliklerine katkıda bulunmak, bu etkinliklerin kamuya duyurulmasına yardımcı olmak, finans alanında sempozyum, konferans, açık oturum vb. bilimsel toplantılar düzenlemek; ders programlarının içeriğinin, değişen koşullara göre, gereksinmeleri daha iyi karşılar hale getirilmesi için çalışmalar yapmak ve girişimlerde bulunmaktır.

ETKİNLİK PROGRAMI

Katılımcılar sempozyum sırasında belirtecekleri tur tercihlerine göre 21 Ekim Cumartesi günü ilgili sosyal etkinliğe katılabileceklerdir.

I. ALTERNATİF – ŞELALELER TURU
10:30’da Adrina Hotelden hareket. İlk uğrak yerimiz Zeytinli’de hikayesi ile ünlü olan Hasan Boğuldu. Sütüven Şelalesinin olduğu bölgede, yürüyüş ve kırık kalp hikayesinin ardından arka yoldan Zeytinli’den ayrılarak, Kızılkeçili’ye varış. Asırlık Tarihi Çınar’ı resimleyip doğanın insana karışmasını izledikten sonra, Tahta Kuşlar Müzesine geçiyoruz. Unesco tarafından da en iyi özel Müze olarak seçilen ve Alibey Kudar tarafından kurulan geleneksel Türkmen anlayışını da yansıtan Müzede bilgilendikten sonra, öğle yemeği molamız için Körfezin en iyi Restoranlarından biri olan BACCA Restorana geçiyoruz. Burada öğle yemeğimizi menü şeklinde alıp ardından hareket ediyoruz. Adatepe Köyü, Zeus Altarı ki efsaneye göre Troia Savaşlarına tanıklık edilen bölgedir. Köy içerisinde eski Rum evlerine yürüyüşlerimiz sonrası gezimiz sona eriyor.

II. ALTERNATİF – AYVALIK TURU
Sabah 10:30’da Adrina Hotelden hareket. Gömeç Atatürk kayalıkları izleme noktasında ilk molamızı veriyoruz. Burada ki seyir molamızın ardından şeytan sofrası için hareket ediyoruz. Burada şeytan sofrasında tüm Ayvalık körfez adalarını ve sarımsaklının büyüleyici manzarası ile seyir molamızı veriyoruz. Ardından sarımsaklı plajlarında yürüyüşümüzü yaptıktan sonra, Ayvalık şehir merkezine geçiyoruz şehir merkezinde meşhur Ayvalık çarşısını gezdikten sonra. Dillere destan Cunda adasına öğle yemeğimiz için geçiş yapıyoruz. Cunda da Balıkçı Bahtiyar da öğle yemeğimizi alıyoruz. Ardından cunda sokaklarındaki gezimiz ve akşamüzeri taş kahvedeki kahve molamızın ardından geri dönüş için yola çıkıyoruz.

http://finans21.balikesir.edu.tr/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

18 − 2 =