2040 Yılında Mutlu İnsan Olabilmek

Fütüristler Derneği olarak coşkuyla kutladığımız Gelecek Günü’nü bu 1 Mart’ta da heyecanla kutlamaya hazırlanıyoruz. Her sene belirli bir konunun geleceğini farklı bakış açıları ile değerlendirdiğimiz etkinliğimizde bu sene, her biri kendi alanındaki başarıları ve vizyonları ile öne çıkan değerli konuşmacılarımızdan ‘2040 Yılında Mutlu İnsan Olabilmek’ için geleceğe nasıl hazırlanmamız gerektiğini dinleyeceğiz.

Üniversite, lise düzeyinde eğitimler, seminerler, konferanslar, senaryo çalışmaları, medya etkinliklerinin yanısıra Derneğin geniş kitlelere ulaştığı en önemli organizasyonlardan birisi 1 Mart Dünya Gelecek Günü kutlamalarıdır. 2013 yılından bu yana Fütüristler Derneği tarafından düzenlenen Gelecek Günü’nde dünyaca ünlü fütüristlerin yanı sıra ülkemizin başarılı iş insanları, vizyonerleri, eğitimcileri gelecekten beklentilerini ve geleceğe nasıl hazırlanması gerektiğini kalabalık katılımcılara anlatıyorlar.

Her sene belirli bir konu seçilerek, o konu üzerinde geleceğe 360 derece bakışı temel alan Gelecek Günü etkinliği her yaşta insana hitap ediyor. Katılımcıları bilgilendirirken, gelecek ile ilgili düşündürtüyor. Gelecekten hepimizin sorumlu olduğunu seçkin örneklerle ortaya koyuyor.

Daha önce Gelecekte Kadın, Gelecekte Gençlik, Sağlığın Geleceği, Blok Zinciri Teknolojisi gibi konuların gündeme taşındığı Gelecek Günü 2019’un bu yılki konusu: MUTLULUK-2040 Yılında İnsan Olmak.

1 Mart 2019 tarihinde İstanbul’da Trump Tower – Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek etkinlikte yine her şey insana ilişkin olacak. Teknolojik, Sosyolojik, Politik, Bilimsel, Sanatsal açılardan 2040 yılındaki geleceğimizin nasıl şekilleneceği ve bu yolculukta biz insanların OLUMLU BİR GELECEĞE ulaşmasının nasıl mümkün olacağı konusunun uzmanı konuşmacılarla tartışılacak.

Karamsarlık bulutlarının hızla kümelendiği günümüzde kötü bir geleceğin kaçınılmaz olduğu olgusuna karşın pek çok OLUMLU GELECEK SEÇENEĞİNİN olduğu ve bunu inşa etmenin zor olmadığını gelin hep birlikte bir kez daha tekrarlayalım. Mutlu bir geleceğe birlikte hazırlanalım. Kayıt olmak için hemen tıklayın: