2024 TÜRKİYE MATEMATİK YARIŞMASINDA EVRENSEL KOLEJ ALTIN VE GÜMÜŞ MADALYA İLE ŞAMPİYON OLDU

EVRENSEL KOLEJ
EVRENSEL KOLEJ

2024 TÜRKİYE MATEMATİK YARIŞMASINDA

EVRENSEL KOLEJ ALTIN VE GÜMÜŞ MADALYA İLE ŞAMPİYON OLDU

“Türkiye Matematik Yarışması’” Türkiye’nin farklı üniversitelerinden ve okullarından matematikçilerin birlikte organize ettiği, Türkiye’deki matematik müfredatına dayalı bir matematiksel bilgi yarışmasıdır. Yarışmanın amacı; Türkiye’de öğrenim gören öğrencilerin derslerde edindikleri matematiksel bilgi ve becerileri geliştirmek ve Ulusal düzeyde matematik bilgisinin ve matematik sevgisinin sorular yoluyla yaygınlaştırılmasıdır.

Türkiye Matematik Yarışması ön eleme sınavları sonucunda 8.sınıf öğrencilerimizden Mehmet Batur KIL, 11. sınıf öğrencilerimizden Ahmet ERHAN AVCI finale kalarak okulumuzu temsil etmişlerdir. Derecelendirmeye uluslararası öğrencilerimde dâhil edilmiştir.

Ankara’da yüz yüze yapılan final sınavı sonuçlarına göre kendi kategorilerinde 11.sınıf öğrencilerimizden Ahmet ERHAN AVCI 1.ci olarak ALTIN MADALYA ve Mehmet Batur KIL 2.ci olarak GÜMÜŞ MADALYA almaya hak kazanmıştır. Dereceye giren öğrencilerimizi ve danışman öğretmenimizi kutluyoruz.

MADALYA KAZANAN ÖĞRENCİLERİMİZ

ADI SOYADI TÜRKİYE MATEMATİK YARIŞMASI
AHMET ERHAN AVCI ALTIN MADALYA
MEHMET BATUR KIL GÜMÜŞ MADALYA

 

AHMET ERHAN AVCI
AHMET ERHAN AVCI

 

MEHMET BATUR KIL
MEHMET BATUR KIL

EVRENSEL KOLEJ Genel Müdürü Sn. Semra BÜYÜKAĞAOĞLU ve Proje Koordinatörü Bülent IŞIK başarılarının her yıl artarak devam ettiğini belirterek öğrenci ve danışman öğretmenlerini tebrik etti. Ayrıca başta Amerika, Avrupa olmak üzere dünyanın çeşitli yerlerinde düzenlenen birçok proje yarışmasına başvuruların yapıldığı, projelerinin bu yarışmalardan finale kalarak büyük başarılar elde ettiklerini söyledi. Özel Evrensel Eğitim Kurumları Kurucusu Sn. Cavit GÜRSOY olimpiyatta finale kalan öğrenci ve öğretmenleri tebrik ederek başarılarının devamın diledi.