2015 PERFORMANS İNCELEME SENTEZ VE ANALİZ YARIŞMASI

Yorum gücünüzün, analitik düşünme yetinizin, olay ve durumları neden sonuç ilişkisi içerisinde değerlendirme becerinizin, sentez yapma performansınızın ve akademik başarınızın uluslararası kriterlere göre değerlendirildiğini görmek ister misiniz?

Bugüne kadar öğrencilerin akademik gelişimleri TEOG’da olduğu gibi çoktan seçmeli sorularla hatırlama ve ezber düzeyi ölçüldü. Doğa Koleji, Vitamin ile öğrencilerin akademik gelişimlerini uluslararası geçerliliği olan PISA Ölçme ve Değerlendirme yöntemine göre ölçülüyor. Performans İnceleme Sentez ve Analiz Yarışması’nda çoktan seçmeli, boşluk doldurmalı, eşleştirmeli, doğru – yanlış, kısa cevaplı ve açık uçlu soru türleri kullanılıyor. Böylece öğrencilerin yorum gücü, analitik düşünme yetisi, olay ve durumları neden – sonuç ilişkisi içerisinde değerlendirme becerisi ve sentez yapma düzeyleri ölçülüyor.

Yarışma Tarihi: 24 Mayıs 2015
Son Başvuru Tarihi: 22 Mayıs 2015
Saat: 10.00 – 12.00
Yer: Doğa Koleji Kampüsleri

Performans İnceleme Sentez ve Analiz Yarışması 24 Mayıs 2015 tarihinde 4, 5, 6 ve 7. sınıfta eğitim gören öğrencilere uygulanacak. Yarışma bütün öğrencilerinin katılımına açık ve ücretsizdir. Yarışmaya başvurular www.dogakoleji.com adresinden online olarak yapılacak ve öğrenciler yarışma sonuçlarını TC Kimlik Numarası ile 1 Haziran 2015 tarihinde www.dogakoleji.com adresinden öğrenebilecek. Yarışma sonuç karnesi öğrencilere sınava girdikleri kampüslerden verilecek ve karnede öğrencinin Okuma Becerisi, Matematik Okuryazarlığı, Fen Okuryazarlığı ve Sosyal Bilimler Okuryazarlığı testlerine ait bulunduğu düzey ve bu düzeyin açıklaması yer alacak.

Performans İnceleme Sentez ve Analiz Yarışması’na katılmak için tıklayınız…