2015 Çanakkale Resim Yarışması

Gelibolu Memorial Ltd. Şirketi merkezi Sidney Avustralya’da bulunan Gallipoli Memorial Kulübüne bağlı olup Çanakkale’de tescil edilmiştir.

Şirketin ilkesi: “Çanakkale Savaşı kahramanlarının şahsında gerçekleşen ve sürekli barış ve evrensel özgürlüğün temeli olarak tüm insanlığa miras bırakılan sadakat, saygı, vatan sevgisi, cesaret ve arkadaşlık özel niteliklerinin korunması için herkese sorumluluk düşmektedir.”

Gelibolu Memorial Şirketi bu inançla uyumlu olarak 1915 Çanakkale Savaşı anısına 2008 Çanakkale Resim Yarışmasını düzenlemektedir. Benzer bir Yarışma (Gallipoli Sanat Yarışması) 2008 Nisan ayında Sidney, Avustralya’da sonuçlanmıştır. Çanakkale Resim Yarışmasının sonuçları 11 Nisan 2015 tarihinde açıklanacaktır. Yarışma 18 yaş ve üstü Türk vatandaşlarına ve Türkiye’de mukim Avustralya ve Yeni Zelandalılar’a açıktır.

Konu: Çanakkale Savaşı kahramanlarının şahsında gerçekleşen ve sürekli barış ve evrensel özgürlüğün temeli olarak tüm insanlığa miras bırakılan sadakat, saygı, vatan sevgisi, cesaret ve arkadaşlık değerleri.

Koşullar:
Yarışma Türk vatandaşlarına ve Türkiye Cumhuriyetinde mukim Avustralya ve Yeni Zelanda vatandaşlarına açıktır.
Tüm katılımcılar 18 yaşın üstünde olmalıdır. Yarışmaya katılan eserlerin daha önce başka bir yarışmaya katılmamış olması ve aşağıda belirtilen katılım standartlarına uygun olması gereklidir.
Yarışmaya katılacak eserlerin Yarışmaya gönderilmesinden önce önkayit yaptırılması gerekmektedir. Önkayit formları yayınlanmıştır.
Yarışmaya katılacak eser, kayıt formunda belirtilecek olan adrese tüm masrafları katılımcıya ait olmak üzere 18 Mart 2015’dan önce gönderilmelidir. Son katılım tarihi 18 Mart 2015’dir.
Yarışmaya katılan eserlerin değerlendirilmesi Çanakkale Resim Yarışması Organizasyon Komitesi tarafından belirlenecek beş kişilik bir jüri tarafından yapılacaktır.
Jürinin kararları kesin olup kararlarla ilgili herhangi bir itiraz değerlendirmeye alınmayacaktır.
Birincilik Ödülünü kazanan eser Avustralya Gallipoli Memorial Kulübü Müze Fonuna ait olacak ve sergilenmek üzere Avustralya’ya gönderilebilecektir.
Finale kalan eserler Çanakkale, İstanbul ve Ankara’da sergilenebilecektir.
Yarışmayı düzenleyenler tarafından gönderilen eserler ile ilgili olarak her türlü özen ve dikkat gösterilecektir. Ancak kayıp veya zarar hallerinde düzenleyenler, Şirket veya Kulüp herhangi bir sorumluluk kabul etmeyecektir
Sergilenmek üzere seçilmeyen eserler, tüm masrafları eser sahibine ait olmak üzere, en kısa sürede tarafımızca seçilen herhangi bir kargo şirketi aracılığı ile geri gönderilecektir.
Sergilenmek üzere seçilen eserler Çanakkale, İstanbul ve Ankara’daki sergileme faaliyetlerinin tamamlanmasından sonra iade edilecektir. (Ödül alanlar hariç)
Eserlerin tüm geri gönderme masrafları eser sahibine aittir.
Yarışmaya katılanlar tüm Yarışma koşullarını kabul etmiş sayılırlar.

Katılım Standartları:
Valilik, Büyükelçilik ve Rektörlük Ödüllerini kazananlar da dâhil olmak üzere tüm eserler aşağıdaki Yarışma konusuna uygun olarak üretilmiş olmalıdır: “ Çanakkale Savaşı kahramanlarının şahsında gerçekleşen ve sürekli barış ve evrensel özgürlüğün temeli olarak tüm insanlığa miras bırakılan sadakat, saygı, vatan sevgisi, cesaret ve arkadaşlık kavramları.”
Birincilik Ödülü Jüri tarafından ödül konusunu sanatsal olarak en başarılı biçimde işleyen esere verilecektir.
Valilik Ödülü Jüri tarafından Mustafa Kemal Atatürk’ün 1915 yılında Türk topraklarında hayatını kaybeden Anzak askerlerinin analarına hitaben söylediği sözleri sanatsal olarak en iyi işleyen esere verilecektir.
Büyükelçilik Ödülü Jüri tarafından Barış temasını en iyi işleyen esere verilecektir.
Rektörlük Ödülü sadece üniversite öğrencilerine açık olup, Jüri tarafından birincilik ödülüne uygulanan koşullar ile aynı biçimde konuyu en iyi işleyen esere verilecektir.
Tüm katılımcılar Yarışmaya yağlı boya veya akrilik ile üretilmiş sadece bir orijinal eser ile katılabilirler.
Yarışmaya katılan eserlerin boyutları 120cm x 120 cm den fazla ve 40 cm x 40 cm den küçük olmamalıdır.
Tüm eserler çerçevesiz ve asılmaya hazır olmalıdır.
Belirtilen koşullara uygun olmayan eserler değerlenmeye alınmayacaktır.

Ödüller:
Birincilik Ödülü
12.000 TL Eser Gallipoli Memorial Kulübü Müze Fonuna ait olacaktır.

Diğer Ödüller

Valilik Ödülü
(2000 TL) Eser Gallipoli Memorial Kulübü Müze Fonuna ait olacaktır.

Büyükelçilik Ödülü
(2000 TL) Eser Gallipoli Memorial Kulübü Müze Fonuna ait olacaktır

Rektörlük Ödülü
(2000 TL) Eser Gallipoli Memorial Kulübü Müze Fonuna ait olacaktır

Jüri:
Tüm eserler beş üyeli bir jüri tarafından değerlendirilecektir.

Ön kayıtlar başlamıştır. Son katılım tarihi: 18 Mart 2015

Önkayıt formları cap_secretary@hotmail.com adresine gönderilecektir.
.

Gelibolu Memorial Ltd. Şti.

Gelibolu Memorial Ltd. Şti, 2004 yılında Çanakkale Ticaret Odası tarafından tescil edilmiştir. Genel Merkezi Avusturalya Sidney’de bulunan Gallipoli Memorial Club ile bağlantılıdır.

Gelibolu Memorial Ltd. Şti.’nin ilkesi, 1915 Çanakkale Savaşları’nda savaşan kahramanların tüm insanlığa miras bıraktığı, evrensel barış ve özgürlügün temellerini oluşturan vatan sevgisi, cesaret, sadakat, saygı ve kardeşlik duygularının yaşatılması için toplumda herkese düşen bir sorumluluk ve minnet borcu bulunduğu inancıdır.

Gelibolu Memorial Ltd. Şti’in faaliyet alanı öncelikle Gelibolu ve Çanakkale olmak üzere Türkiye ve Avustralya arasında kültürel bağları geliştirmek ve diğer alanlarda ilişkiler kurmaktır.

Şirket bu hedefe yönelik olarak Çanakkale Sanat Yarışması’nı düzenlemektedir.

Önkayıt formunu indirmek için tıklayınız