2013 Clinton Global Initiative University

Akademik ortaklarımızdan Washington University in St. Louis (WUSTL) 5-7 Nisan 2013 tarihlerinde, St. Louis şehri (Missouri – A.B.D.) yerleşkesinde eski A.B.D. Başkanlarından Bill Clinton’un şeref misafiri olacağı “2013 Clinton Global Initiative University CGI-U” toplantısına ev sahipliği yapacaktır. CGI-U 1000 kadar Amerikan ve uluslararası üniversite öğrencisini biraraya getirerek, güncel küresel problemlere yönelik stratejileri tartışmalarını ve bu şekilde bu öğrenciler arasında sinerji, etkileşim ve tanışıklık yaratmayı hedeflemektedir.

WUSTL aralarında Boğaziçi’nin de bulunduğu 28 uluslararası Üniversitenin oluşturduğu “McDonnell Academy University Partnership” birliğinin kurucusu ve ev sahibidir. Bu çift ev sahipliği dolayısı ile, WUSTL, her McDonnell Academy ortağı üniversiteden bir öğrenciyi bu toplantıya katılmaya çağırmakta ve her öğrencinin toplantı katılım giderlerine $1000 katkıda bulunmayı önermektedir.

2013 CGI-U toplantısı ile ilgili bilgi ve katılım için http://www.cgiu.org adresinden doğrudan başvuru yapabilirsiniz. Son başvuru tarihi 30 Ocak 2013.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin