20.Ulusal Sosyal Psikiyatri Kongresi

Değerli meslektaşlarımız,
20. Ulusal Sosyal Psikiyatri Kongresi Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı ve Türkiye Sosyal Psikiyatri Derneği’nin işbirliğiyle 7-10 Eylül 2013 tarihleri arasında Ankara’da düzenlenecektir. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Morfoloji Binası’nda düzenlenecek olan kongrenin ana teması “Dünden Bugüne, Genden Topluma” olarak belirlenmiştir.
Ulusal Sosyal Psikiyatri Kongreleri’nin düzenlenmeye başladığı 1994 yılından beri psikiyatrideki paradigma değişiminin yanı sıra ülkemizde sağlıkta dönüşüm programının uygulanması, performansa dayalı ücretlendirmeye geçilmesi, Toplum Ruh Sağlığı Merkezleri’nin açılması gibi hem bilimsel anlamda hem de psikiyatri uygulamalarında büyük değişiklikler yaşanmıştır. Teknolojik ilerlemelerin sonucu olarak beyin görüntüleme yöntemleri, ilaç tedavileri, genetik analizler büyük ilerleme kaydetmiştir. Bilimsel ve teknolojik ilerlemelerin Sosyal Psikiyatri’nin önemini azaltacağı düşünülse de psikiyatrik hastalıkların ortaya çıkmasında gen- çevre etkileşiminin öneminin anlaşılmasıyla ruh sağlığı için Sosyal Psikiyatri yeniden gündeme gelmiştir.
Uluslararası İntiharı Önleme Derneği (International Association for Suicide Prevention-IASP) ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından Dünya İntiharı Önleme Günü olarak belirlenen 10 Eylül tarihi kongremizin son günüdür. Ülkemizde de İntiharı Önleme Derneği öncülüğünde ve Türkiye Psikiyatri Derneği’nin işbirliğiyle 5 yıldan beri aynı tarihte İntiharı Önleme Günü etkinlikleri düzenlenmektedir. 10 Eylül 2013 günü Ulusal Sosyal Psikiyatri Kongresi içinde 6. Dünya İntiharı Önleme Günü toplantıları düzenlenecek, intihar ve intiharı önleme konusunda yapılan çalışmalar paylaşılacaktır.
Ulusal Sosyal Psikiyatri Kongresi’nin 20. yılında Ankara’da Türkiye Sosyal Psikiyatri Derneği’nin kurucusu olan Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Anabilim Dalı tarafından düzenlenmesinin heyecanıyla sizleri Ulusal Sosyal Psikiyatri Kongresi’ne katılmaya davet ediyoruz.

Kongre Başkanı Kongre Başkanı
Prof. Dr. Engin Turan Doç. Dr. Bedriye ÖNCÜ

KONGRE ONURSAL BAŞKANI
Prof. Dr. Işık SAYIL
BAŞKAN
Prof. Dr. Engin TURAN
Doç. Dr. Bedriye ÖNCÜ
DÜZENLEME KURULU
Prof. Dr. Halise Devrimci ÖZGÜVEN
Doç. Dr. İnci ÖZGÜR İLHAN
Doç. Dr. Vesile ŞENTÜRK CANKORUR
Doç. Dr. Meram Can SAKA
Dr. Bilgen Biçer KANAT
Dr. Burçin ÇOLAK
Dr. Okan ER
Dr. Ahmet KOKURCAN
Uz.Psk. Şenay Ölmez
Dr. Nilay SEDES
Dr. Bilge BİLGİN
KONGRE BİLİMSEL SEKRETERLERİ
Doç. Dr. Erguvan Tuğba ÖZEL KIZIL
Doç. Dr. Ayşe Gül YILMAZ ÖZPOLAT
Uzm. Dr. Bora BASKAK
DANIŞMA KURULU
Prof. Dr. Abdülkadir ÇEVİK
Prof. Dr. Yıldırım B. DOĞAN
Prof. Dr. Hüseyin ÖZSAN
Prof. Dr. Ali Kemal GÖĞÜŞ
Prof. Dr. Hakan KUMBASAR
Prof. Dr. E. Cem ATBAŞOĞLU
Prof. Dr. Oğuz BERKSUN
Prof.Dr. Coşkun ŞARMAN
Prof. Dr. Saynur CANAT
Prof. Dr. Melike GÜNEY
Doç. Dr. Ülgen OKYAYUZ
Doç. Dr. Sultan DOĞAN
Prof. Dr. Numan KONUK
Prof. Dr. Mustafa YILDIZ
Psk. Seda HARAN

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin