20. Ulusal Antalya Matematik Olimpiyatları

20. Ulusal Antalya Matematik Olimpiyatları

Her yıl geleneksel olarak yapılmakta olan Matematik Olimpiyatlarının bu yıl 20. yapılacaktır. Ulusal Antalya Matematik Olimpiyatlarının organizasyonu, Akdeniz Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik bölümü ve Akdeniz Üniversitesi, Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı bünyesinde faaliyet göstermekte olan Matematik Topluluğu tarafından düzenlenmektedir.

Olimpiyatlar, Türkiye genelinde 8, 9, 10 ve 11’inci sınıf öğrencileri arasında yapılmaktadır.
ogrenci.akdeniz.edu.tr/matoli/matkayitformu.asp adresinde 1 Nisan 2015 tarihinden itibaren online olarak yapılacaktır. Başvuran öğrenciler, yarışmaya alınacakları derslikleri ve numaralarını, yarışmadan önce internet aracılığıyla öğrenebileceklerdir.

Olimpiyatlara katılacakların tüm giderleri kendilerine aittir.
Antalya il ve ilçelerinden katılacak öğrenciler için, genel değerlendirme ile birlikte ayrıca kendi aralarında özel bir değerlendirme yapılacaktır.

Bir liseden en fazla 12, ilköğretim’den ise en fazla 4 öğrenci katılabilir. Bireysel olarak başvurmak isteyenler, başvurularını okul idaresine onaylatarak, form üzerinde belirtilen adrese göndereceklerdir (Bireysel başvurular okullara ayrılan kontenjana dahildir)
Olimpiyatlara sadece son başvuru tarihine kadar başvuranlar alınacak olup; başvuru yapmadan yarışma günü gelen öğrenciler kesinlikle yarışmaya alınmayacaklardır. Ayrıca, yarışmaya girecek öğrencilerin yanlarında mutlaka fotoğraflı bir kimlik belgesi bulundurmaları gerekmektedir.

Dereceye giren öğrencilere çeşitli ödüller verilecektir (Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğünce olimpiyat madalyası, başarı belgeleri ve çeşitli ödüller).
Başvuruda bulunduğu halde, yarışmaya girmeyenler herhangi bir hak iddia edemeyeceklerdir.
Olimpiyatlarla ilgili duyurular, sonuçlar, örnek sorular matematik.fen.akdeniz.edu.tr adresinden öğrenilebilecektir.