2. Üniversite Öğrencileri İçin Resim Yarışması

Üniversite Öğrencileri
Öğrenci Resim Yarışması

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi ülkemizdeki üniversitelerde öğrenim gören genç sanatçı adaylarını destekleyerek özendirmek, yeni ürünler ortaya koymalarını sağlamak ve Çağdaş Türk Sanatına katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.

Üniversite öğrencileri için Resim Yarışması’nda adaylar başvuruları e-posta ile
gerçekleştirilecektir. Başvurular sonrasında ilk değerlendirme, Seçici Kurul tarafından adayların e-posta ile dijital ortamda gönderdikleri eser görselleri üzerinden yapılacaktır. Ön elemeyi geçen eserler, eser sahipleri tarafından, elden ya da kargo yoluyla Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’ne teslim edilecektir. Teslim edilen eserler Seçici Kurul tarafından değerlendirilerek ödül kazanan eserler ve sergilenmeye değer bulunan eserler belirlenecektir.

Türkiye’nin köklü üniversitelerinden biri olan “Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi”, “Talens” firmasının katkılarıyla, ülkemizdeki üniversitelerde öğrenim gören genç sanatçı adaylarını destekleyerek özendirmek, yeni ürünler ortaya koymalarını sağlamak ve Çağdaş Türk Sanatına katkıda bulunmak amacıyla “2. Üniversite Öğrencileri İçin Resim Yarışması” düzenlenecektir.

Evrensel boyutta bilgi üreten kurumlar olan üniversiteler, ülkenin sosyal ve kültürel birikimine de katkı yaparlar. Bu bağlamda Çağdaş Türk Sanatı’nı oluşturan genç sanatçı adaylarını yeni eserler ortaya koymaları konusunda teşvik etmek, özendirmek ve bu eserlerin sergilenerek daha geniş kitlelerle buluşmasını sağlayacak imkanlar yaratmak önem taşımaktadır. Üretilen her bir eser, sergileme ve ödül ortaya Türk Sanat Hayatı’na yeni sanatçılar kazandıracaktır..

KATILIM KOŞULLARI
* Yarışma konusu serbesttir.
* Yarışmaya, Türkiye Cumhuriyeti Üniversitelerinde kayıtlı ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri (yabancı uyruklu öğrenciler de dâhil) ile son bir yıl içerisinde bu programlardan mezun olanlar katılabilirler.
* Yarışmaya gönderilen eserlerin Türkiye Cumhuriyeti’nin temel değerlerine aykırı olmaması
gerekir.
* Katılımcıların eserleri ile birlikte, öğrenci ise öğrenci olduklarına dair son 1 ay içerisinde
alınmış öğrenci belgelerini, mezun ise mezuniyet tarihini gösteren onaylı belgelerini de göndermeleri gerekmektedir. Aksi halde resimler değerlendirmeye alınmayacaktır.
* Yarışmaya e-posta (baiburesim@ibu.edu.tr) ile son başvuru tarihi 02 Eylül 2022 Cuma günü saat: 23.59 ’a kadardır.
*Ön elemeyi geçen eserler, 13 Eylül 2022 Salı günü Üniversitemizin
(www.baiburesim.ibu.edu.tr) web sayfasından duyurulacaktır. Ön elemeyi geçen eser sahiplerine de e-posta ile bilgi verilecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

4 + two =