2. Uluslararası Stratejik Araştırmalar Kongresi

Stratejik
Stratejik Araştırmalar Kongresi

Uluslararası Stratejik Araştırmalar Kongresi

Değerli Meslektaşımız,

Uluslararası Stratejik Araştırmalar Kongresinin ikincisinin yapılmasına ilişkin (International Strategic Research Congress-ISRC2018) duyurumuzu sizlerle paylaşmaktan büyük mutluluk duymaktayız.

Kongremiz, farklı alanlarda çalışan akademisyenlerin, araştırmacıların ve lisansüstü öğrencilerin bilimsel çalışmaları ile bir araya gelmesi, güncel gelişmelerle ilgili bilgi ve deneyimlerin paylaşılması ve böylece disiplinler arası çalışmalara zemin hazırlanması amacıyla gerçekleştirilmektedir.

Akademik Teşvik Yönetmeliği’ne uygun olarak düzenlenen ve bilimsel kurulda alanında uzman birçok yerli ve yabancı akademisyenin yer aldığı kongremiz, ulusal ve uluslararası farklı sorunlara yönelik çözümler üretilmesi, ekonomik, siyasi ve kültürel yakınlaşmanın arttırılması, yeni işbirliklerinin tesisi noktasında önemli rol oynayacaktır.

Kongremize, bilimsel çalışmaların sunulmasının yanı sıra özellikle bilime gönül vermiş genç bilim insanlarının bir araya getirilmesi, ortaya konulacak sorunların çözümünde lokomotif rol oynanması, ortak çalışma grupları oluşturulması misyonlarıyla yola çıkılmıştır.

Birincisini 2016 yılında düzenlediğimiz kongremizde 7 ülkeden ve 37 üniversiteden yaklaşık 150 bildiri sunumu ile gerçekleşmiştir.

28 Eylül- 1 Ekim 2017 tarihlerinde ülkemizin kongre ve turizm merkezi Antalya’da gerçekleştirdiğimiz ikinci kongremizde ise, Romanya, Çin, Malezya, Kırgızistan ve ülkemizden 250’ye yakın bilim insanının katıldığı kongrede 60 oturumda 246 bildiri sunuldu.

Sizleri, sonuçlarının ülkemize ve bilim dünyasına önemli katkılar sağlayacağını umut ettiğimiz, 12-15 Nisan 2018 tarihleri arasında Hitit Üniversitesinin ev sahipliğinde düzenleyeceğimiz kongremizin üçüncünde ağırlamaktan onur ve mutluluk duyacağız.

ISRC

Düzenleme Kurulu

Uluslararası Stratejik Araştırmalar Kongresi kapsamında 12-15 Nisan 2018 tarihlerinde karma resim, mimari ve fotoğraf sergisi düzenlenecektir.

Sergi Katılım Koşulları

· Sergiye sanat-tasarım alanına yakınlık duyan, bu alanda uzmanlaşan veya eğitim gören tüm kişiler kendi özgün tasarımlarıyla katılabilir.

· Her katılımcı en fazla iki (2) eser ile katılabilir.

· Eserin, genel ve detay fotoğraflarını (JPEG formatında) başvuru formu ile birlikte [email protected] adresine e-mail

eki olarak göndermeniz gerekmektedir. Başvuru formunu indirmek için tıklayınız>sergi başvuru formu>

· Eserlerde ölçü sınırlaması olmamakla birlikte başka bir yerde sergilenmemiş orijinal eser olmalı ve kolay taşınabilir olmalıdırlar.

· Eser değerlendirme sonucu, katılımcılara e-posta aracılığı ile bildirilecektir.

· Eserler en az 300 dpi çözünürlükte olan tek renk arka planda (Siyah-beyaz veya gri) çekilmiş 1 adet fotoğraf halinde (JPEG formatında)

en geç 15 Mart 2018 tarihine kadar sisteme yüklenmelidir.

· Eserlerin aslı en geç 1 Nisan 2018 tarihine kadar aşağıda belirtilen adrese ulaşacak şekilde kargo ile gönderilmeli veya elden teslim edilmelidir.

· Eserler, kongre sitesine üye olduktan sonra, üye panelinden ‘eser gönder’ menüsünden gönderilmelidir. Seçici kurul; eserleri online ortamda değerlendirecektir. Sergilenmek üzere seçilmiş eserler, web sitesinden de yayınlanacaktır.

· Kargo ile gönderilen eserlerde oluşabilecek gecikmelerden, hasarlardan veya kargo yolu ile kaybolan eserlerden “Sergi Düzenleme Kurulu” sorumlu değildir ve hasar görmüş eserler sergilenmeyecektir. Ayrıca yanlış beyan edilen adres veya kargo görevlisinin eser sahibini adreste bulamama durumundan kaynaklanan iade işlemleri ve masraflardan düzenleme kurumu sorumlu değildir.

· Kargo ücretleri katılımcılar tarafından karşılanacaktır. Teslim alınmayan eserin bulunması halinde eser sahipleri için katılım belgesi düzenlenecek ve iade kargosu ile gönderilecektir.

· Eserleri sergilenen katılımcılara Katılım Belgesi ve Sergi Katalogu verilecektir.

· Sergi bitiminde ilgililer eserlerini teslim almalıdır. Teslim alınmayan eserlerle ilgili olarak organizasyonumuz bir sorumluluk üstlenmez.

· Kongrede bildirisi olan ve sergiye eseri kabul edilen katılımcılar, sergi ve kongre için ayrı ücret ödemelidir. Sergi katılımı ile ilgili ücretlendirme, kongre katılımı ile ilgili ücretlendirme koşulları ile aynıdır.

· Kayıt formunu dolduranlar yukarıda belirtilen tüm koşulları kabul etmiş sayılırlar.

Önemli Tarihler

· Sergi Başvuruların Başlaması: 1 Aralık 2017

· Başvuruların Sona Ermesi: 15 Mart 2018

· Sergi Kaydını Yapmak İçin Son Tarih: 15 Mart 2018

· Eserleri Teslim Etmek İçin Son Tarih: 1 Nisan 2018

· Sergi Tarihi: 12-15 Nisan 2018

· Sergi Açılışı: 12 Nisan 2018 Perşembe Saat: 10.00

III. Uluslararası Stratejik Araştırmalar Kongresi (ISRC-2018) kapsamında araştırmacılara aşağıda listelenen kategorilerde ödüller verilecektir.

DOKTORA TEZÖDÜLÜ

· Doktora tezinden türetilen ve III. Uluslararası Stratejik Araştırmalar Kongre’sinde sunulması Bilim Kurulu tarafından kabul edilmiş tebliği olan bilim insanları

bu ödüle aday olabilirler.

· Doktora tezini son bir yıl içerisinde savunanlar başvurabilir.

· Ödül en fazla 2 doktora tez sahibine verilir.

· Ödül kongre açılış töreninde açıklanır

EN İYİ ULUSLARARASI MAKALE ÖDÜLÜ

· 2016 yılından itibaren yapılan Uluslararası Stratejik Araştırmalar Kongresi’nde bildiri olarak sunulan ve yurt dışı SCI-EXPANDED, SSCI ve AHCI’de

taranan dergilerde yayınlanmış araştırma makalesine verilir.

· Başvurular derginin impact factorü dikkate alınarak jüri tarafından değerlendirilir. Makalenin son 2 yıl içerisinde yayınlanmış olması gerekir.

· Ödül her yıl 2 bilim insanına verilir.

EN İYİ BİLDİRİ ÖDÜLÜ

· Kongre kapanışı sırasında verilir.

· Adayın bu ödül kapsamında başvurusu yapılmış olmalıdır.

· Ödül en iyi 3 çalışmaya verilir. Sonuçlar birincilik, ikincilik ve üçüncülük ödülü şeklinde açıklanır.

· Verilecek çalışmanın umut vaat eden bir dergide yayınlanma potansiyeli olan araştırma makalelerine verilir

Başvuru ve Değerlendirme Süreci

· Yukarıdaki kategorilerde çalışmaları bulunan araştırmacıların başvurularını en geç 1 Nisan 2018 tarihine kadar [email protected] e-posta adresine konu başlığına‘

‘ÖDÜL’’ yazarak göndermeleri gerekmektedir. Başvuru konusu olan çalışmaların da aynı e-posta adresine gönderilmesi gerekmektedir.

· Başvuruları her bir kategori için kongre bilim kurulu üyeleri arasından oluşturulacak komisyonlar değerlendirecektir. Komisyonlarda her alandan en az bir isim de bulunacaktır.

· Adayların tam bildiri metinlerini göndermeleri zorunludur.

· Bir ödül kategorisinden başvuru yapılacaktır. Birden fazla kategoriden başvuru yapan adayların başvurusu geçersiz sayılacaktır.

· Ödül kazanan bilim insanına sertifika verilir.

http://www.theisrc.com/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin