2. Uluslararası Sanat, Estetik Sempozyumu ve Sergisi

2. Uluslararası Sanat, Estetik Sempozyumu ve Sergisi

2. Uluslararası Sanat, Estetik Sempozyumu ve Sergisi’nin Değerli Katılımcıları;
Sempozyum Afiş

Sizleri 19-21 Nisan 2018 ([email protected]) tarihleri arasında Fırat Üniversitesi (www.firat.edu.tr) ev sahipliğinde düzenlenecek olan II. Uluslararası Sanat, Estetik Sempozyumu ve Sergisine davet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz.

Uluslararası Sanat, Estetik Sempozyumu’nda; nitelik açısından akademisyenlerin çalışmalarına ve araştırmalarına en üst düzeyde katkı sağlamak, disiplinlerarası çalışma ortamı oluşturmayı hedeflenmektedir. Bu sempozyum özellikle sosyal bilimlerin her alanındaki sorunlar, gelişmeler ve değişmeler ile ilgili bir çalışma ortamı oluşturmayı önemsemektedir. Bu bağlamda sizleri sosyal bilimler alanında değişimleri, dönüşümleri, ilerlemeleri ve yenilikleri paylaşmak üzere Fırat Üniversitesi (www.firat.edu.tr) ve Elazığ’a davet ediyoruz.
Sempozyumda kabul edilen bildirilerin özetleri sempozyum özet kitabında yayınlanacak, bildirilerin tam metinleri ya yazarın seçeceği sempozyumu destekleyen uluslararası hakemli dergilerde hakem süreci tamamlandıktan sonra 2018 yılları içerisinde ücretsiz yayınlanacak ya da isteyen yazarların bildiri tam metinleri (proceeding) elektronik/basılı kitap olarak yayınlanacak, tüm bildiriler Sobiad (Sosyal Bilimler Atıf Dizini) veri tabanında indekslenecektir.

Konu başlıkları; Antropoloji, Arkeoloji, Dil Bilimi, Edebiyat, Felsefe, Fotoğraf ve Video, Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Görsel İletişim Tasarım, Göstergebilim, Grafik, Geleneksel El Sanatları, Heykel, İç Mimarlık, İslam Sanatları, Kültür Varlıkları Koruma, Kütüphanecilik, Müze Çalışmaları, Müzikoloji, Moda, Müzik, Radyo Sinema ve Televizyon, Peyzaj Mimarlığı, Sanat Psikolojisi, Sanat Eğitimi, Sanat Tarihi, Sosyoloji, Sahne Sanatları, Seramik, Resim, Tasarım, Tiyatro, Tekstil ve Güzel Sanatlar ve ilgili bilimlerin diğer alanları da sempozyum kapsamında değerlendirilecektir.

Sempozyum kapsamında ayrıca uluslararası karma resim sergisi düzenlenecektir. Sempozyuma resim gönderen katılımcıların çalışmaları Seçici Kurul tarafından değerlendirilecektir. Kabul edilen çalışmalar kongre merkezinde 19-21 Nisan 2018 tarihleri arasında sergilenecektir.

Davetimiz, Güzel Sanatlar ve ilgili bilimlerin alanında çalışma yapan yurt içinden ve yurtdışından tüm kişi ve kurumlar için geçerlidir. Tüm katılımcıların kendilerine önemli kazanımlar elde edeceği bir sempozyum olması dileğiyle…

Bildiri Özeti Gönderme Başlangıç: 20.10.2017

Bildiri Özeti Gönderme Bitiş: 10.02.2018

Kabul Edilen Bildirilerin İlanı: 25.02.2018

Kongre Ödeme Son Tarih: 05.03.2018

Kongre Programını İlanı: 18.03.2018

Kongre Başlangıç Tarihi: 19.04.2018

Kongre Bitiş Tarihi: 21.04.2018

Sempozyum Düzenleme Kurulu

http://www.sanatveestetik.com/index.php

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

eighteen − 16 =