2. Uluslararası Kritik ve Analitik Düşünme Sempozyumu

Sempozyumu
Analitik Düşünme Sempozyumu

2. Uluslararası Kritik ve Analitik Düşünme Sempozyumu

Sakarya’da 2015 yılında gerçekleştirilen ilk uluslararası sempozyumun ardından, 2. Uluslararası Kritik ve Analitik Düşünme Sempozyumu (ISCAT2018) 27 ve 29 Nisan 2018 tarihleri arasında İstanbul Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleştirilecektir. ISCAT 2018; Akademik Platform, Kritik ve Analitik Düşünme Platformu, Sakarya Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi işbirliğinde organize edilecektir.

Bu sempozyum, tüm akademisyenleri, uzmanları, bürokratları, kurumları, vakıfları, öğrencileri, yerel yönetimleri ve sivil toplum kuruluşlarını bir araya getirerek karşılıklı bilgi, düşünce, deneyim ve beceri paylaşımı ortamı oluşturulmasını sağlama ve buna bağlı olarak Kritik ve Analitik Düşünme hakkında daha sağlıklı bir anlayışa sahip olunmasını amaçlamaktadır. Bilim dünyasındaki tüm akademisyenleri, dünyanın en güzel yerlerinden birinde en seçkin tecrübeyi yaşamaları için bu sempozyumun bir parçası olmaya davet ediyoruz.

Amaç&Kapsam

Sempozyum, kritik ve analitik düşünmenin anlaşılması, yaygınlaştırılması ve sistematiğinin oluşturulmasına katkıda bulunmayı ve sonuçları bilimsel veriler ışığında, bilim çevreleri ve tüm ilgililerle paylaşmayı hedeflemektedir.

Kritik ve analitik düşünme; yargı ve eylemlerimizi etkileyen düşünme yapımızın gözden geçirilmesine, çabuk etkilenen, yüzeysel, sıradan olabilen mevcut yapısından çıkarılıp, derinlikli, çok yönlü ve sistemli bir hale getirilmesine katkı sağlamaktadır.

Kritik ve analitik düşünen insanlar bir konuyu her yönüyle ele alır ve o konuda tam bir farkındalığa erişirler. İç veya dış etkenlerin olası yanlış yönlendirmelerini fark ederler. Doğruyla yanlışı, gerçek ile sahteyi ayırt ederler. Gerekli ve doğru bilgileri edinerek konu hakkında kararlara ulaşabilirler. Kritik ve analitik düşünme ile her açıdan farkındalıklı bir hayat kazanılırken ona uygun dönüşüm sağlanır. Sempozyum konu başlıkları ile kritik ve analitik düşünme perspektifinden hayata ayna tutmak, kritik ve analitik düşünmenin hayatın içindeki izdüşümlerini göstermek amaçlanmaktadır.

II.Uluslararası Kritik ve Analitik Düşünme Sempozyumu, aynı zamanda kritik ve analitik düşünme çerçevesinde çalışmalar yapan paydaşların bir araya gelmesini; birlikteliklerin pekişmesini; kritik ve analitik düşünme literatürünü zenginleştirici çalışmaların hız kazanmasını ve bu literatüre katkı sağlayacak şekilde sempozyum sonuçlarının bilim çevreleri ve tüm ilgililerle paylaşılmasını hedeflemektedir.

Bu sempozyumun, kritik ve analitik düşünme sistemini hayat tarzı haline getirerek, sağlıklı düşünme metodu (becerileri) geliştirip, bu doğrultuda kararlar alabilen, her türlü iç ve dış etkilere rağmen evrensel değerler ışığında, bilinçli ve nitelikli hayat sürme çabasında olan bir toplum inşasına katkıda bulunacağını umuyoruz.

Sempozyum Başlıkları & Konu Kodları

KAD: Kritik ve Analitik Düşünme

KAD Perspektifinden Dini İlimler ve İnsan

KAD Perspektifinden Ekonomi ve Finans

KAD Perspektifinden Mantık ve Zihin Dünyamız

KAD Perspektifinden Mühendislik Uygulamaları

KAD Perspektifinden Nitelikli Yaşam Değerleri

KAD Perspektifinden Örgün ve Yaygın Eğitim

KAD Perspektifinden Sağlıklı Yaşam, Sağlıklı Beslenme

KAD Perspektifinden Sanat ve Edebiyat

KAD Perspektifinden Sanayi ve Teknoloji

KAD Perspektifinden Siyaset ve Uluslararası İlişkiler

KAD Perspektifinden Yaşam Alanları ve Mimari

KAD Perspektifinden Yazılı ve Görsel Medya

Önemli Tarihler
Özet Metin Gönderimi :15 Aralık 2017
Özet Kabul İlanı :25 Aralık 2017
Tam Metin Gönderimi :16 Şubat 2018
Kabul Edilenlerin İlanı :19 Mart 2018
Sempozyum Programının İlanı :26 Mart 2018
Sempozyum Tarihleri :27-29 Nisan 2018

ISCAT2018 E-mail: [email protected]
ISCAT2018 Web Adresi: http://www.iscat.info/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

one × one =