2.Uluslararası Katılımlı Health 4.0 Sağlıkta Yenilikler Kongresi

2.Uluslararası Katılımlı Health 4.0 Sağlıkta Yenilikler Kongresi

Saygıdeğer Katılımcılarımız,

Okan Üniversitesi Tıp Fakültesi Bilimsel işbirliği ile DoktorClub tarafından 5-7 Ekim 2018 tarihlerinde uluslararası katılımla İstanbul’da gerçekleşecek HEALTH 4.0 SAĞLIKTA YENİLİKLER KONGRESİ’nin ikincisinde sizleri aramızda görmekten büyük mutluluk duyacağız.

Günümüzde sağlık teknolojileri hastalar, doktorlar ve sağlık kuruluşları açısından radikal şekilde değişim gösteriyor. Geleceğin tıbbı daha yenilikçi, daha yaratıcı, daha hasta odaklı, daha dijitalleşmiş ve daha sürdürülebilir olacaktır. Bildiğimiz sağlık hizmetlerinin sonuna yaklaştığımız günümüzde, teknolojik gelişmelerin ve dijitalleşmenin sağlık hizmetleri sunumuna yansımasının getirdiği değişim çok hızlı yaşanıyor. Bunu takip eden ve uyum sağlayan olmanın ötesine geçerek gelecekte değişimi gerçekleştiren ve yöneten taraf olmak istiyorsak, sanayi 4.0’ı ve sağlığa yansımasını iyi anlamak ve ülke olarak değişim sürecinde önlerdeki yerimizi almak zorundayız. Bu nedenlerle HEALTH 4.0 SAĞLIKTA YENİLİKLER KONGRESİ’nin temasını, “Yarının Tıbbına, Bugünden” olarak belirlemiş bulunmaktayız.

Kongremizde bu yıl farklı disiplinlerdeki klinik yenilikler, sağlık hizmetlerinde dijitalleşme, medikal ve ilaç AR-GE çalışmaları, mobil ve E-sağlık hizmetleri, sağlıkta yapay zekâ ve büyük veri kullanımı, 3D, VR uygulamaları, giyilebilir ve taşınabilir medikal cihazlar, akıllı ve yeşil hastane uygulamaları, tıp eğitiminde yeni teknolojiler, medikal ve cerrahi robotlar, mikroçip ve sensör kullanımı, sağlık teknoloji yatırım ve politikaları gibi konulara yer veriyoruz. Teknoloji ve yeniliğe açık her disiplinden doktorları, mühendisleri, medikal ve ilaç endüstri temsilcilerini, girişimcileri, sağlık yöneticilerini ve kamu sağlık otoritelerini katılımcı olarak ağırlayacağız.

Geçen yıl birincisini düzenlediğimiz “Health 4.0 Sağlıkta Yenilikler Kongresi”, kamu, özel sektör, sanayi, üniversiteler, sağlık hizmet sunucuları, akademisyenler ve sağlık çalışanları arasında bir iletişim platformu haline gelmiş, tıpta ve sağlık hizmetlerinde gelişim ve değişime öncülük etmeyi hedefleyen profesyonelleri bir araya getirmiştir. 24-26 Kasım 2017 tarihlerinde gerçekleşen ilk kongremizde 71 konuşmacı katılımıyla 34 konferans, 15 Panel ve 2 çalıştay düzenledik ve 520 katılımcıyı ağırladık, bu yıl ise yurt içinden ve yurtdışından 1000’in üzerinde katılımcı ağırlamayı hedefliyoruz. Bu yıl bir yenilik olarak tıp ve sağlık alanında teknoloji ve uygulamalarda yenilikçi ülkeleri kongremize davet ediyoruz.

Davetli ülkelerimize ‘business lounge’da ticari heyet görüşmeleri, katılacak şirketlere stand alanı, akademisyen ve kurum temsilcilerine kongre konseptine uygun olmak kaydıyla bilimsel programa dâhil olma gibi farklı olanakları sunmayı hedefliyoruz. Siz değerli katılımcılarımızın “Health 4.0 Sağlıkta Yenilikler Kongresi”nin aktif bir işbirliği ortağı/sponsoru olarak yeni ortaklıklar kurma ve mevcut ticari ilişkilerinizi profesyonel bir ortamda derinleştirme fırsatı bulacağınıza inanıyoruz.

Yarının tıbbına ortak atılacak önemli bir adım olacağına inandığımız kongremizde buluşmak dileği ile…

Kongre Düzenleme Kurulu Adına
Prof. Dr. Semih BASKAN
Okan Üniv. Tıp Fak. Dekanı
Kongre Başkanı