2. Uluslararası İnformal Öğrenme Kongresi

İnformal Öğrenme
İnformal Öğrenme Kongresi

Hem yüz yüze hem de uzaktan (çevrim içi) katılımın sağlanacağı kongrede, okul dışı öğrenme alanı ile ilgili her branştan araştırma sonuçları, farklı ortamlarda kullanılabilecek iyi uygulama örnekleri paylaşılacaktır. Kongrenin amacı informal öğrenmeye gönül vermiş bütün paydaşları bir araya getirmek ve ulusal çapta geniş bir ekip oluşturmaktır. Birinci kongreden sonra oluşan bu motivasyon ikinci kongre ile artarak devam edecektir.

Kongrede okul dışı öğrenme alanı ile ilgili her branştan araştırma sonuçları, farklı ortamlarda kullanılabilecek iyi örnekler paylaşılacaktır. Kongrenin amacı informal öğrenmeye gönül vermiş bütün paydaşları bir araya getirmek ve ulusal çapta bir geniş bir ekip oluşturmaktır. Birinci kongreden sonra oluşan bu motivasyon ikinci kongre ile artarak devam edecektir.

Kongreye katılabilecek branşlar: Her alandan, müzik, spor, sanat, fen, matematik…

Kimler katılabilir: Herkes. Öğretmeler, akademisyenler, müze çalışanları, öğretmen adayları…

Sunum içerikleri: İnformal alanlarda yapılmış her türlü, araştırma, uygulama örnekleri.

Sunum yapmak zorunlu mu?: Hayır. Dinleyici olarak da herkes katılabilir.

10-12 Haziran 2022 tarihleri arasında Ankara’da, 2. Uluslararası İnformal Öğrenme Kongresi düzenlenecektir. Bu kongre gerek fen gerekse sosyal alanlarda olması ve uluslararası niteliğiyle önem arz etmektedir. Akademik sunumların yanı sıra;

↠ İnformal öğrenmede uluslararası alanda değerli çalışmaları olan davetli konuşmacılarımız olacaktır. Gerek yurt dışı gerekse yurt içinden olan bu akademisyenlerle özel görüşme imkanları sağlanacaktır.

↠ Eğitim-öğretim sürecinin çok değerli paydaşlarından sevgili öğretmenlerimiz için değişik faaliyetler planlanmaktadır. Bu kapsamda kongre bir eğitim platformu niteliği taşıyacaktır. Kongre süresince atölyeler gerçekleştirilecektir.

↠ Genç akademisyenler için okul dışı öğrenme alanında yapacakları veya yapmakta oldukları tez/makaleler için uzman hocalardan dönüt alma imkanı sağlanacaktır. Bu kapsamda kongre süresince bir oturum açılacaktır. Bu oturumun günü ve saati gelen taleplere göre belirlenip sonrasında duyurulacaktır.

↠ Kongre süresince çeşitli okul dışı ortamlar örneklendirilerek hayata geçirilecektir.

Akademik faaliyetlerinin yanı sıra kongrede sosyal etkinlikler de planlanmaktadır. Kongrenin son günü ODTÜ Bilim Merkezi, Planetaryum, Klasik Otomobil Sergisi gibi mekanlara gezi düzenlenecektir. Bu geziler kongre katılım ücreti içerisindedir.

↠ Önemli Not: Bazı araştırmacılar, informal öğrenme konusunda fikir sahibi ve ilgili paydaşlarla iletişim kurmak için kongremize genel eğitim konuları ile katılmak istediklerini belirtmişlerdir. Bu nedenle kongremizde informal öğrenme konuları dışında da 1-2 oturum açılacaktır. Bu kapsamda kısıtlı sayıda informal öğrenme konuları dışında bildiri başvurusu alınacaktır.

ATÖLYELER
Okul Dışı Öğrenme Ortamlarında Teknoloji Kullanımı
Müzeciliğin Eğitim Sürecine Entegrasyonu
Uzaktan Eğitim Sürecinde Okul Dışı Öğrenme Ortamları
Öğretmen Yetiştirme Programlarında Okul Dışı Öğrenme Müfredatı: DOSLECTEP örneği

Atölyeler kongre katılımcıları için katılım ücretsizdir.

Bildiri/Atölye Özeti Gönderimi Bitiş Tarihi 01 HAZİRAN 2022

https://icilcongress.org

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

2 × five =