2. Uluslararası Fen, Matematik, Girişimcilik ve Teknoloji Eğitimi Kongresi

Teknoloji Eğitimi
2. Uluslararası Fen, Matematik, Girişimcilik ve Teknoloji Eğitimi Kongresi

Değerli Fen, Matematik, Girişimcilik ve Teknoloji Eğitimcileri, Sizleri online düzenlenecek olan 2. Uluslararası Fen, Matematik, Girişimcilik ve Teknoloji Eğitimi Kongresi’nde sizleri ağırlamaktan onur ve mutluluk duyacağız.

Kongremizin ana teması “Bütüncül FMGT okuryazarlığı” olarak belirlenmiştir. Kongremizin amacı, fen, matematik, girişimcilik ve teknoloji eğitimi alanında çalışan bilim insanlarının çalışmalarını ve deneyimlerini paylaşmalarını sağlamaktır. Programda; panellere, çalıştaylara, sözlü bildirilere ve poster sunumlarına yer verilecektir. Uluslararası FMGT Eğitimi Kongresi için daha önce herhangi bir yerde sunulmamış ve/veya yayımlanmamış özgün çalışmalarınızı web adresimiz üzerinden bizlere göndermenizi bekliyoruz.

Kabul edilen bildirilerin özetleri kongre öncesinde “Bildiri Özetleri E-Kitabı” olarak yayımlanacaktır. Kongre sonrasında bildirileriniz, makale biçimine dönüştürmek ve hakem değerlendirme sürecinden geçirmek koşulu ile ya “Bildiriler Tam Metin E-Kitabı”nda yayınlanacak ya da anlaşmalı bazı dergilerin özel sayılarında hakem süreci başlatılacaktır.

19-22 Kasım 2020 tarihlerindeki 2. Uluslararası Fen, Matematik, Girişimcilik ve Teknoloji Eğitimi Kongresi’nde tüm fen, matematik, girişimcilik ve teknoloji eğitimi araştırmacılarını, alanla ilgili öğretmenleri, lisans ve lisansüstü öğrencilerini online olarak ağırlamaktan mutluluk duyacağımızı belirtmek isteriz.

2. Uluslararası Fen, Matematik, Girişimcilik ve Teknoloji Eğitimi Kongresi, Bursa Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi ev sahipliğinde, OrEgDa ve BilMat işbirliğinde gerçekleştirilmektedir.

Saygılarımızla,

Düzenleme Kurulu

Kongre Kapsamı

2. Uluslararası Fen, Matematik, Girişimcilik ve Teknoloji Eğitimi Kongresi, bilim insanlarının uzmanlık, deneyim ve çalışmaların paylaşımına katkı sağlamayı amaçlamaktadır. Bu amaç doğrultusunda kongrenin ana teması ” Bütüncül FMGT okuryazarlığı ” olarak belirlenmiştir. Bu ana tema çerçevesinde bütüncül çalışmalara öncelikli verilecek olup, belirlenen kapsam şu şekildedir:
Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi
Biyoloji Eğitimi
Çevre Eğitimi
Değerler Eğitimi
Eğitim Programları ve Öğretim
Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme
Fen Bilgisi Eğitimi
Fizik Eğitimi
STEM ve Uygulamaları
Girişimcilik Becerileri
Girişimcilik Eğitimi
Kimya Eğitimi
Matematik Eğitimi
Mesleki ve Teknik Eğitim
Mühendislik Eğitimi
Okul Öncesi Eğitimi
Okul Dışı Öğrenme Ortamları
Öğretmenler İçin Uygulamadan İyi Örnekler
Öğretmen Eğitimi
Özel Eğitim
Sağlık Eğitimi
Sınıf Eğitimi
Teknoloji ve Tasarım Eğitimi
Uzaktan Eğitim
Yaşam Boyu Öğrenme
Yükseköğretim

Önemli Tarihler
Bildiri Özetlerinin Gönderilmesi İçin Son Tarih 12 Ekim 2020
Kabul Edilen Bildirilerin İlanı 15 Ekim 2020
Kayıt için son tarih 23 Ekim 2020
Kongre Programının Açıklanması 30 Ekim 2020
Kongre Başlangıcı 19 Kasım 2020
Kongre Bitişi 22 Kasım 2020
Tam Metinlerin Gönderilmesi İçin Son Tarih 15 Aralık 2020

http://fmgtegitimikongresi.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

11 − 9 =