2.Uluslararası Adana Çocuk ve Gençlik Bienali

Çocuk Gençlik Bienali
Gençlik Bienali

Düşleyen Çocuklar Derneği olarak Yerel Yönetimler, STKlar, Kamu-Özel Kurum ve Kuruluşları işbirliği ile 09-22 Nisan 2022 tarihleri arasında, Adana’nın farklı noktalarında 4-18 yaş arasındaki tüm çocuk ve gençlere yönelik, 2.Uluslararası Adana Çocuk ve Gençlik Bienali gerçekleştirilecektir.

Uluslararası bu organizasyonda dünyamızın şimdi ve gelecekteki en önemli sorunlarından biri olan iklim krizi konusunu nedenleri ve etkilerini irdelemek, çözüme katkı sunmak amacıyla “Hiç Havamda Değilim” kavramsal çerçevesinde kültürel ve sanatsal çalışmalar yapılması planlanmaktadır. Bienal kavramsal çerçevesi doğrultusunda sergiler, atölye etkinlikleri, panel ve söyleşiler, konser ve tiyatro etkinlikleri ile açık alan performans etkinlikleri gerçekleştirilecektir.

Adana Çocuk ve Gençlik Bienali iklim krizi konusunda “Ne yapabiliriz? Ne yapmalıyız? Ne yapmalısın?” sorularından yola çıkarak ve çözümün bir parçası olarak bugünü, yarını, günden güne etkisi altına alan bu felakete “dur” diyor. “Hiç havamda değilim!” sloganı ile ortak bir paydada birleşerek çevrimizi saran ve bizi felaketlere sürükleyen bu krize karşı sanatın dilini kullanarak farkındalık yaratmayı hedefliyor.

Bugünün yetişkinleri, yaşadığımız dünyanın emanetçileridir. Çocuk ve gençlerin sorumluluk sahibi yetişkinler olarak bu dünyayı devralabilmeleri için sanatın öğretici gücünden yararlanmak faydalı olacaktır. Çocuk ve gençlerimizin iklim krizi konusuna sanatsal bir dokunuş yapmaları ve bu sanatsal dokunuşun da biriktirilen atık malzemelerle yapılması “çöp” olarak görülen atıklara bakış açısını değiştirecektir.

2. Uluslararası Adana Çocuk ve Gençlik Bienali yarının büyüklerini, insan eylemlerinin doğadaki yıkıcı etkisine karşın yine bir insanî eylem olan sanatla yapıcı olmaya davet ediyor.

Bienale katılmak için en geç 15 Mart 2022 tarihine kadar dusleyencocuklardernegi.org.tr adresinde, Bienal segmentinde yer alan Eser/Proje Başvuru Formunu doldurabilirsiniz.

Çalışmalarınızı heyecanla bekliyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

five × one =