2. Ulusal Geriatrik Hematoloji Kongresi

Değerli Meslektaşım,

Bu yıl ikincisini düzenleyeceğimiz Ulusal Geriatrik Hematoloji Kongresi 27-29 Eylül 2013 tarihlerinde her yıl olduğu gibi yine Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinin ev sahipliğinde yapacak olmanın sevinci ve heyecanı içerisindeyiz.

Cumhuriyetimizin 100. Yılının kutlanacağı 2023 de Türkiye’nin toplam nüfusunun %14 ünün 65 yaş üstündeki nüfus olup yaklaşık 12.7 milyona ulaşacağı öngörülmektedir. Günümüzde 65 yaş üstü hastalarda hematolojik hastalıkların sıklığı, biyolojisi, tedavisi farklılıklar göstermektedir. Yaşlı hastanın; performans durumu, hastada bulunan diğer hastalıklar, normal yaşam beklentisi ve günlük yaşam aktivitesi(Daily living activity), aletli yaşam aktivitesi (instrumental daily living activity) hastayı değerlendirmede ana faktörler olup, tedavi kararında biyolojik yaş yerine bağımsız , yarı bağımlı(kısmi düşkün), bağımlı(düşkün) değerlendirmesi önerilmektedir. Bütün bunlar yaşlılarda hematolojik hastalıkların tanı ve tedavisi ile ilgili klinik çalışmaların artmasını ve tedavi yaklaşımlarının tartışılmasını zorunlu hale getirmektedir.

Kongremizde yaşlıların değerlendirilmesi, yaşlılarda anemi, hemostaz ve tromboz, lösemi, lenfoma, myeloma gibi benin ve malin hematolojik hastalıkların tanı ve tedavileri tartışılacaktır.

Kongremiz 3 gün sürecek olup, ülkemizde bu konuda çalışanların yanı sıra,yurt dışından da alanında öncü konuşmacılar olmak üzere kongremize katkıda bulunacaktır Kongre kapsamında Post NCCN toplantısı da düzenlenecektir.

Kongre EHA tarafından da kredilendirilecektir.

Kongrenin, yaşlı hematoloji hastalarının daha iyi değerlendirilmelerine ve tedavisine katkı sağlayacak bir kongre olmasını diliyoruz.

Saygılarımızla…

Prof.Dr.Osman İlhan
Geriatrik Hematoloji Derneği Başkanı

II. Ulusal Geriatrik Hematoloji Kongresi
27-29 Eylül 2013 – Ankara Ünv. Tıp Fakültesi Morfoloji Binası

II. Ulusal Geriatrik Hematoloji Kongresi
Kongre Sekreteryası
Prof. Dr. Zafer Gülbaş
Kocaeli Özel Anadolu Sağlık Merkezi
Onkolojik Bilimler – Hematolojik Onkoloji
[email protected]

Dalya Turizm Kongre & Organizasyon
1427 Sokak No:19/B 35230
Kahramanlar/İzmir
Tel: 0232 464 88 30/118
Faks: 0232 464 88 31
E-Posta: [email protected]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin