2. Ulusal Fizik Eğitimi Kongresi

Değerli Meslektaşlarımız,

Ulusal Fizik Eğitimi Kongresi’nin ikincisi (UFEK2015) 10 – 12 Eylül 2015 tarihlerinde Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Eğitim Fakültesi, Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü ile Fen Eğitimi ve Araştırmaları Derneği işbirliğiyle ODTÜ’de gerçekleştirilecektir. Kongrede yer alacak bildiri, poster, panel, mini sempozyum, vb. aracılığıyla fizik eğitimi alanındaki son gelişmeleri paylaşmayı amaçlıyoruz. Paralel oturumlardan bir tanesini fizik öğretmenlerimize ayırmayı planlıyoruz. Fizik eğitimi araştırmacıları ile birlikte fizik öğretmenlerimizin de katılımını bekler, kongrede buluşmak dileğiyle sevgi ve saygılarımızı sunarız.

Kongre Düzenleme Kurulu

Takvim
30 Haziran 2015 Özetlerin son gönderilme tarihi
30 Temmuz 2015 Kabul edilen sunuların ilan edilmesi
21 Ağustos 2015 Çalışmaların kongre programında yer alabilmesi için ücret yatırılması gereken son tarih.
25 Ağustos 2015 Kongre programının ilan edilmesi.
10 Eylül 2015 Açılış / Tam kayıt ücretini yatırabilmek için son tarih
12 Eylül 2015 Kapanış

Fizik Öğretmenlerimize

Paralel oturumlardan birini, üç gün boyunca, yalnızca fizik öğretmenlerine hitap edecek şekilde planlıyoruz. Bu oturumlarda daha çok deneyimli fizik öğretmenlerimizden, derslerinde kullandıkları iyi uygulama örneklerini ve bu uygulamaların öğrencilerine etkilerini, karşılaştıkları bir sorun ile nasıl başa çıktıklarını diğer öğretmenlerle paylaşmalarını bekliyoruz. Bu oturumlarda fizik öğretiminde kullanılabilecek her türlü içerik sunulabilir. Bu paylaşımlar 15 dakika sunu ve 5 dakika soru cevap olacak şekilde hazırlanacaktır.
Oturumlarda ticari amaçlı bir ürünün tanıtılmasına izin verilmeyecektir. Sunu ile kongremize katılan MEB’e bağlı resmi okullardaki fizik öğretmenlerimizin bulundukları ilçe millî eğitim müdürlüğüne başvurdukları takdirde -katılım ücretleri kendilerince karşılanmak kaydıyla- yolluklu ve gündelikli olarak kongrede görevlendirilmeleri sağlanacaktır. Ayrıca dinleyici olarak katılmak isteyen MEB’e bağlı resmî okullardaki öğretmenlere, görev yaptıkları illerce izinli sayılmaları için gerekli kolaylık sağlanacaktır. Bu konularda yaşanabilecek sorunlarda çözüm için ilgili iletişim adresi aşağıdadır.

Yaşar Yeniçerioğlu MEB Öğr.Yet.ve Gel.Gn.Md.Eğitim Uzmanı
Millî Müdafaa Cad., No: 6, Kızılay/ANKARA
(0312) 413 26 34
(0312) 425 30 94
http://oyegm.meb.gov.tr
yeniceriyasar@meb.gov.tr

Murat Sertsöz Ankara İl Millî Eğitim Müdürlüğü, Müdür Yardımcısı
Beşevler Kampüsü I Blok Yenimahalle
(0312) 212 66 40/163
0530 505 02 50
muratsertsoz@hotmail.com

Başvuru :