2. O’Art Sanat Yarışması

Sanat Yarışması
Sanat Yarışması

2. O’Art Sanat Yarışması

Sanat, toplumların kendilerini ifade edebilmeleri yoluyla gelişimlerini sağlayan en önemli araçlardan bir tanesi. Gören, hisseden, eleştiren ve süzgeçten geçirerek yaratan sanatçıların ortaya koydukları eserler yoluyla hayata bakış açımız değişiyor ve zenginleşiyor. Toplumların evrenselleşmesinde ve uluslararası platformlarda kabul görmesinde de sanatın önemi tartışılmaz.

Biz de Odeabank olarak bu misyonla yola çıkarak kuruluşunu gerçekleştirdiğimiz sanat platformumuz O’Art kapsamında, sanata ve sanatçıya destek olmak amacıyla O’Art Sanat Yarışmasının ikincisini düzenliyoruz.

Plastik sanatların tüm disiplinlerine açık ve serbest konulu yarışmamız kapsamında hem genç sanatçılara hem de sanatseverlere yaşamlarında iz bırakacak bir deneyim yaşatmayı arzu ediyoruz.

Katılım Koşulları
Başvurular 35 yaş altı tüm sanatçılara açıktır.
Konu, teknik ve ebat sınırlaması yoktur.
Önerilen yapıtların daha önce sergilenmemiş ve yayınlanmamış olması gerekmektedir.
Katılımcılar yarışmaya portfolyoları ve yarışma eseri ile katılmalıdırlar.

Başvurular için web adresi üzerinde yer alan online başvuru formu doldurulmalıdır.

Son başvuru tarihi 29 Haziran 2017 saat 17:00’ye kadardır.

Ön Değerlendirme
Seçici Kurul, 7 Temmuz 2017’de ön değerlendirme yapmak üzere toplanacaktır.
Değerlendirme sonrası yarışmaya davet edilen eser sahipleri web sitemizde ilan edilecektir.

Eserlerin Teslimi
Ön değerlendirme sonucu Seçici Kurul’un davet ettiği eserler 10 Temmuz – 18 Ağustos 2017 tarihleri arasında O’Art, Odeabank Etiler Şubesi (2. Kat), Nispetiye Cad. No:60/A-B Etiler /İstanbul adresine hafta arası günlerde, 09:00-18:00 arasında elden teslim edilecektir.

Seçici Kurul, 23 Ağustos 2017 tarihinde toplanarak başarı ödülüne layık görülen ve sergilenecek eserleri belirleyecektir.

Ödül ve Sergi

1. Başarı ödülü alan sanatçılar ödül töreni ile birlikte 21 Eylül 2017 tarihinde yapılacak sergi açılışında ilan edilecektir.

2. 5 adet 10.000 TL’lik başarı ödülü verilecektir.

3. Ödül kazanan eserler tüm hakları ile Odeabank koleksiyonuna dahil olur.

Diğer Şartlar

1. Yarışmaya gönderilen eserler sergi bitim tarihi itibariyle 1 ay içinde geri alınmalıdır. Bu süreçte teslim alınmayan eserlerden O’Art sorumlu tutulamaz.

2. Eserlerin hasara uğraması halinde sanatçıya ekspertiz raporu ile belirlenen bir bedel üzerinden ödeme yapılır.

3. O’Art serginin tanıtım, duyuru ve yayımı amacıyla yapıt görsellerini telif ödemeden çeşitli iletişim organlarında kullanabilir.

4. Bir kişi ancak tek bir başvuru yapabilir.

Detaylı bilgi ve sorularınız için; [email protected]

Bu kampanya Odeabank A.Ş. adına MPİ’nin 13.04.2017 tarih ve 58259698-255.05.02/860-2285 sayılı izni ile 02.05.2017 saat 00:01 – 29.06.2017 saat: 17:00 tarihleri arasında Hedef Çekiliş tarafından kapsamdışı düzenlenmektedir. Yarışmada bir kişi birden fazla ikramiye kazanamaz.
18 yaşından küçükler, Odeabank A.Ş. çalışanları yarışmaya katılamaz, katılmış ve kazanmış olsalar bile ikramiyeleri verilemez. İkramiyeye konu olan eşya ve /veya hizmetin bedeli içinde bulunan KDV+ÖTV hariç diğer yasal yükümlülükler talihliler tarafından ödenir. Bu yarışmaya katılan herkes bu şartları kabul etmiş sayılır.​​​​

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

two + nine =