2.KYÖV Çocuk Edebiyatı Ödülleri Sonuçlandı

Çocukların bilincini kirletmeyen, estetik algılarını geliştiren, edebiyattan zevk almalarını sağlayan Türkçe eserlerin ortaya çıkarılması ve çocuk edebiyatına dikkat çekilmesini amaçlayan yarışmanın ödül töreni ODTÜ KYÖD Okulları’nda gerçekleşti.

Törene KYÖV Başkanı Şerif Ünan, KYÖV Yönetim Kurulu Üyeleri, Okul Kurucu Temsilcisi Ufuk Topaloğlu, Okul Müdürü Güler Telli, Jüri Üyeleri ve çok sayıda edebiyatsever katıldı.

Ödül üç eser arasında paylaşıldı. Üç eser sahibinin her birine 2.000 TL. ödendi. Ödüller, “2.KYÖV Çocuk Edebiyatı Ödülleri” jüri üyeleri Şerif Ünan, Selma Gün, Oya Aksu, Hülya Çevirme ve Nesli Sarı tarafından “Küçük İyilikler Sokağı” adlı eseriyle Gökhan Akçiçek’e, “Kuzey’in Maceraları – Doğada İki Hafta” adlı eseriyle Mevlüt Soysal’a, “Tokyo” adlı eseriyle Zeynep Alpaslan’a verildi.

Ödül töreninde konuşan KYÖV Başkanı Şerif Ünan, “Vakfımız eğitim kültür ve sağlık amacıyla kurulmuştur. Bu üç ana unsur değiştirilemez. Ayrıca Türkiye başarı sıralamasında ilk sıradayız. Kültürle ilgili ise fotoğraf, sergi, tiyatro, şiir ve kitap alanlarında sayısız desteklerimiz oldu. ifadelerinde bulundu.