2. Kimya Zirvesi

2. Kimya Zirvesi

20 Nisan Perşembe günü İYTE Kütüphane Gösteri Merkezinde TOYO INK anasponsorluğunda gerçekleşecek olan 2. Kimya Zirvesine herkesi bekliyoruz!

 

Türkiye’de ve Dünya’da çok önemli bir yer alan ve çok geniş çalışma alanı yelpazesine sahip olan Kimya sektörü gün geçtikçe daha çok önem kazanmaktadır. Bu yüzden teknoloji ve bilimin çok hızlı geliştiği ve dallandığı çağımızda kimya sektörünü takip etmek ve gelişimine destek sağlamak hayati önem taşımaktadır. Üretim, kontrol gibi alanlarda ihtiyaç duyulan mühendisler iyi yetiştirilmeli ve kafalarında var olan dogmatik sistemlerden inovatif sistemlere geçmelidir.


Bu zirvenin amacı sektörle gelecek mühendislerini, gelecek bilim adamlarını ve bilim kadınlarını bir araya getirip onları girişimciliğe iterek daha temiz bir dünya, daha verimli bir ülke ve daha kolay bir yaşama bir adım attırmaktır. Gerek öğrencilerin mezun olduktan sonraki rekabeti tanıması, gerek dünyanın eksiklerini gidermesi için bu zirve bize çok önemli katkılarda bulunacak.

Bu yıl 2.sini düzenlediğimiz Kimya Zirvesi’nde sektörün değişik alanları, etkilendiği etmenler, ihtiyaç duyduğu alanlar, aldığı yatırımlar ve bu alanda yapılan girişimler ele alınacaktır. Aynı zamanda davet edilen firmaların standlarıyla ve çağırılan konuşmacılarla kokteyl zamanında öğrencilere staj imkanları için network ortamı sağlanacaktır. Çağırılan firma ve kişilerin deneyimlerini öğrencilere aktarması ve onları yönlendirmesi beklenmektedir. Etkinliğimizin yalnızca öğrencilerdense çalışanlara ve yöneticilere yönelik olması için kariyer sohbetlerinden çok sektörün her alandan ele alındığı bir zirve olmasını planlamaktayız.

Etkinlik sayfaları:
Twitter: https://twitter.com/kimyazirvesi
Facebook: https://www.facebook.com/kimyazirvesi/
http://kimyazirvesi.iyte.edu.tr/

*Program yakında eklenecektir.