2. Kayseri Bilim Şenliği

Kayseri Bilim Şenliği Başlıyor

Kayseri Bilim Merkezi bünyesinde bu yıl ikincisi gerçekleştirilecek olan “Kayseri Bilim Şenliği” 29-30 Eylül ve 1 Ekim 2017 tarihleri arasında yapılacak.

Kayseri Bilim Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan şenlikte, 18 farklı atölye çadırında 68 etkinliğin yanı sıra bilimsel gösterilerde yer alacak. 2. Kayseri Bilim Şenliği ile ; Bilim iletişiminin sağlanması, bilimsel bilginin geniş toplum kitlelerine ulaştırılması ve bilim-teknoloji arasındaki etkileşimin kavratılması için sergi, sahne şovları, gösteri, atölye/laboratuvar çalışmaları, tematik bilim oyunları, yarışmalar vb. etkinlikler yoluyla katılımcıların temel bilimsel olguları fark etmelerinin sağlanması, merak duygularının, araştırma, sorgulama ve öğrenme isteklerinin tetiklenmesi sağlanması amaçlanmıştır.

7’den 77’ye herkesin katılabileceği 3 gün sürecek şenlikte, dileyen herkes, atölye çalışmalarına ve bilimsel etkinliklere katılabilecek.Sizleri bilimin renkli dünyasında eğlenceli ve eğitici bir yolculuk için 2. Kayseri Bilim Şenliğine bekliyoruz.

http://www.kayseribilimmerkezi.com/

İletişim Bilgileri

Anadolu Harikalar Diyarı Tema Parkı Kocasinan / Kayseri
[email protected]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.