2. Kanguru Matematik Sempozyumu – Matematik Eğitiminde Dün,bugün, yarın…

2. Kanguru Matematik Sempozyumu Dünden yarına matematik ve matematik eğitimi …
Panel, atölyeler ve sunumlar…

Matematikle dolu bir haftasonu…

Matematikçiler ve Matematik Eğitimcileri olarak Kanguru Matematiğin ikincisini organize ettiği sempozyumda tekrar bir araya geliyoruz. Doğayla içiçe Nesin Matematik Köyünde buluşarak verimli bir sempozyum çalışması yapacağız. Baharın ilk günlerinde (6-7 Nisan 2019) gerçekleşecek olan sempozyumumuz umarız ki herkes için yeni bilgilerin ve deneyimlerin yaşandığı verimli ilişkilerin filizlendiği bir ortam sunar.

Matematik eğitimimizi tartışmanın yanısıra matematik eğitiminde güzel örneklere ve çalışmalara sunumlarla yer vereceğiz. Değerli akademisyenlerle birlikte yapacağımız atölye çalışmaları eğitimciler için önemli bir deneyim fırsatı olacak.

izce dünyayı anlamanın ve değiştirmenin en önemli araçlarından biri matematiktir.

Bizce matematiğe “bilimlerin dili” demek yetersizdir; evet bilimler matematikle var oluyor ancak matematiğin kendisi de dünyayı anlama uğraşımızda yol gösterici bir bilimdir.

Matematik bir bilim olmanın ötesinde bir tutkudur. Günlerce veya aylarca, hiçbir karşılık beklemeden, bir problemi çözmeye uğraşmayı tutkudan başka ne açıklayabilir ki.

Matematik dünyamızın paylaşımcı ve zenginleştirici kültürüne dahil olmak, bu kültürü daha da geliştirmek için sempozyumumuza davetlisiniz!

Bu sempozyumda matematik ve matematik eğitimimizi geçmiş, bugün ve gelecek perspektifiyle tartışacağız, matematik eğitimi üzerine sunumlar izleyecek değerli akademisyenler ile atölye çalışmaları yapacağız.

Panel bölümünde matematik eğitimimizi tartışırken, izleyeceğimiz sunumlar ile matematik eğitimimizin zenginliğine tanık olacak ve daha da zenginleşmesi için bir ortam oluşturmuş olacağız.

Ve atölyeler: hem yurtiçinden hem de yurtdışından öğretim üyelerimizin değerli çalışmaları bizlerle buluşacak. Matematik eğitimi açısından önemli başlıklarda düzenlediğimiz atölye çalışmalarında öğretim üyelerimizle birlikte çalışacak ve yeni şeyler öğreneceğiz.

Matematik tutkusunu paylaşmaya davetlisiniz!

Eğitimlerin yanısıra Matematik ve Felsefe üzerine konuşacak, akşam yemeğinde sohbetlerimize devam edeceğiz. Cumartesi sabah 09.30’dan Pazar saat 15.00’e kadar sürecek olan sempozyumumuza davetlisiniz!

https://www.kanguruetkinlikleri.com